Słowacja, 02 pazdziernika 2005, 22:28Krzysztof Bartkiewicz
Edyta Lewandowska zwyciężczynią w Koszycach

LINK 1: WYNIKI IMPREZ
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - SłOWACJA

Edyta Lewandowska zwyciężczynią maratonu w Koszycach Edyta Lewandowska (ŁKS Łódź) z wynikiem 2:37.48 zwyciężyła w jednym z najstarszych na świecie biegów na dystansie 42 km 195 m - 75. Maratonie Pokoju w Koszycach. Jest drugą Polką, która triumfowała w tej imprezie. W 1997 i 1998 roku w tej imprezie wygrywała Wioletta Uryga. Wśród mężczyzn trzecie miejsce zajął Jan Białk (Wejher Wejherowo), za dwoma Kenijczykami - Davidem Maiyo i Davidem Kosgeim. Ubiegłoroczny triumfator i rekordzista trasy (2:12.35) Adam Dobrzyński (Ekspres Katowice), z powodu problemów zdrowotnych wycofał się na 26. kilometrze. Półmaraton wygrała także Polka - Katarzyna Czubska (KKB MOSiR Krosno), pokonując dystans 21,097 km w 1:21.35. Na starcie najstarszego biegu w Europie stawiło się 1284 zawodników i zawodniczek z 31 krajów, którzy zmagali się z upalną pogodą. wśród nich był premier Słowacji Mikulasz Dzurinda. Dla słowackiego premiera był to dwudziesty maraton, a piętnasty w Koszycach.