redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Toruń, 10 czerwca 2017, 07:49, 381/113477PZLA
Toruń polskim kandydatem do organizacji HMŚ 2020

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: TORUń      Toruń będzie polskim kandydatem do organizacji 18. IAAF Halowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w roku 2020 – taką decyzję podjął Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Kontrkandydatem Torunia w krajowej preselekcji był Kraków.

Od czasu wybudowania Areny Toruń miasto Kopernika stało się centrum polskiej lekkoatletyki w sezonie zimowym. Nowoczesna hala ze stałą bieżnią lekkoatletyczną od 2015 regularnie gości mistrzostwa Polski oraz znakomity mityng Copernicus Cup, który znajduje się w cyklu IAAF World Indoor Tour – najbardziej prestiżowych imprez halowych w światowej lekkoatletyce. Toruńska hala sprzyja także uzyskiwaniu wyśmienitych rezultatów – padły tutaj m.in. halowe rekordy świata U20 Ewy Swobody (w biegu na 60 metrów) oraz Klaudii Siciarz (w biegu na 60 metrów przez płotki). Gdyby Toruń wygrał walkę o organizację mistrzostw globu to zawodnicy wystartowaliby na tej samej bieżni, która używana była podczas czempionatu w 2014 roku w Ergo Arenie (została wypożyczona z Torunia, którego obiekt był w tym czasie w budowie).

- Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z tego, że Toruń będzie polskim kandydatem do organizacji 18. IAAF Halowych Mistrzostw Świata w 2020 roku. Nasze miasto jest odpowiednim miejscem do organizacji imprez na tak wysokim poziomie. Wszyscy znamy walory turystyczne Grodu Kopernika. Jeśli do tego dodamy naszą doskonałą bazę sportową oraz doświadczenie w organizacji różnorodnych wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie, wybór może być tylko jeden. Jesteśmy gotowi do podjęcia takiego wyzwania. – mówi Mariola Soczyńska, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Przed władzami Torunia oraz Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki teraz czas kompletowania potrzebnych dokumentów, które pozwolą złożyć oficjalną aplikację do Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Wszystkie materiały muszą zostać przekazane do światowych władz do końca czerwca. Później czekają nas wizytacje przedstawicieli IAAF, którzy ocenią szereg aspektów związanych z organizacją tej prestiżowej imprezy.

Toruń jest zainteresowany nie tylko organizacją halowych mistrzostw świata. Władze miasta – jeśli nie powiedzie im się wyścigu o goszczenie imprezy globalnej – będą nadal ubiegać się o przyznanie im Halowych Mistrzostw Europy 2021.

Ostateczną decyzję kto zorganizuje w 2020 roku halowy czempionat Rada IAAF podejmie jesienią 2017 roku. Kontrkandydatami Torunia będą najprawdopodobniej Stambuł oraz Belgrad.

Najbliższe halowe mistrzostwa świata odbędą się pomiędzy 1 i 4 marca 2018 roku w Birmingham.

Komentarze czytelników - brakskomentuj informacjęSerwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768