Blachownia k.Częstochowy, 31 sierpnia 2016, 08:30, 1785/145064

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: BLACHOWNIA K.CZęSTOCHOWY

28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji przy pięknej pogodzie, odbyła się kolejna, już XV edycja Przełajowej Ósemki im. Zdzisława Nowaka i Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking. Od godziny 8.30 w hali sportowej otwarte było Biuro Zawodów, gdzie wcześniej zgłoszeni zawodnicy mogli potwierdzić swój udział w imprezie, odebrać chipy niezbędne do prawidłowego pomiaru czasu, zestawy startowe i okolicznościowe bluzy.

Przed startem biegaczy, zawodników z kijami oraz zgromadzonych na trybunach stadionu kibiców powitała Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, Prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni Pan Jacek Chudy i ks. Krzysztof Krulik. W rolę spikerów zawodów wcielili się niezawodni Paweł Żyła i Zenon Nowakowski.

O godzinie 12 zawodnicy ruszyli na trasę przełaju. Gdy na trasie toczył się bój o jak najlepsze wyniki, na koronie stadionu zabawy dla dzieci przygotował Miejski Dom Kultury z Blachowni. Do mety dotarło się 348 biegaczy oraz 103 zawodników i zawodniczek Nordic Walking. W obu konkurencjach z naszej gminy wystartowało 101 mieszkańców!!

Zawodnicy pokonywali najciekawsze zakątki blachowniańskich lasów, ścieżki spacerowe przy zalewie, były trudne podbiegi, część trasy prowadziła ulicami osiedla. Oczywiście cała trasa została dokładnie zmierzona, oznakowana, każdy kamień i korzeń został zaznaczony kolorowym sprejem. Na trasie zostały rozstawione kurtyny wodne, aby sportowcy mogli się ochłodzić w ten upalny dzień.

+3%

W biegu w śród panów zwyciężył Łukasz Grajcar z Konopisk z czasem 26:51, przed Cyprianem Tomzą z Częstochowy z czasem 27:42, a trzecie miejsce zajął Mariusz Ściebura z Libidzy tracąc do zwycięzcy nieco ponad 1 minutę. Wśród Pań triumfowała Aneta Szecówka z Biskupic z czasem 36:56, na drugim miejscu zameldowała się Ewa Brych-Pająk z Częstochowy, przed trzecią Agnieszką Jeż z Lelowa.

Marsz z kijami kolejny raz wygrał Grzegorz Dors, przed Michałem Osińskim i Rafałem Kozikiem. W marszu Pań pierwsza na mecie zameldowała się Angelika Pietrzyk, przed Agnieszką Sosnowską i Anetą Dmowską. Wśród mieszkańców Blachowni triumfowali: Krzysztof Borowski i Agnieszka Ziętal w biegu oraz Krzysztof Parkitny i Klaudia Bagmat w Nordic Walking.

Na mecie na uczestników czekały piękne medale w kształcie 8-ki oraz napoje. Po chwili oczekiwania na wyniki, rozpoczęła się ceremonia wręczania statuetek i pucharów dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Pośród uczestników imprezy rozlosowano cenne nagrody rzeczowe. Trasę imprezy zabezpieczali druhowie z OSP Blachownia, OSP Cisie nad bezpieczeństwem czuwało pogotowie ratunkowe oraz policja.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Przełajowej Ósemki, a także wszystkim uczestnikom DZIĘKUJEMY. Zapraszamy już za rok do Blachowni na kolejną edycję.

2016-08-23 - Przełajowa Ósemka w Blachowni już w ten ...