Korycin Janów, 08 czerwca 2016, 08:10, 1709/335341Adrian Lachowicz

LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: KORYCIN JANóW

W XXV edycji Półmaratonu Mlecznego udział wzięło 87 sportowców z Polski i zagranicy, w tym 10 osób na wózkach (handbike’ach).

Tegoroczne zawody zostały zdominowane przez zawodników spoza Polski. Zwyciężył Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z Kenii. 21, 0975 km pokonał w czasie 1;08.00. Drugi był także Kenijczyk Henry Kemboi (1;08.16), a trzeci – sportowiec z Ukrainy: Sergii Okseniuk (1;10.15). Najlepszym zawodnikiem z Polski okazał się Andrzej Leończuk (miejsce 5; czas: 1;11.57)

W kategorii Pań dwa pierwsze miejsca zajęły również Kenijki. Pierwsze miejsce przypadło Barsosio Jepngetich Stellah (1;23.39), a drugie Oigo Christine Moraa (1;24.58). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Oleksandra Oliynuk z Ukrainy z czasem 1;28.21.

Historia frekwencji OPEN

Jeżeli chodzi zaś o kategorię handbike’ów klasyfikacja przedstawiała się następująco:

- 1 miejsce - Artur Graczyk - 36:51 – nowy rekord trasy
- 2 miejsce - Piotr Małek - 40:02
- 3 miejsce - Bogdan Król - 40:05

Nagrodą główną była oczywiście żywa krowa o imieniu „Lalka”. Zwycięzca zawodów, po dłuższym zastanowieniu, postanowił jednak nie zabierać jej do swojego domu. Zamiast zwierzęcia przyjął nagrodę pieniężną.

Nad zalewem w Korycinie nie zabrakło także innych atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Mogły one m. in. wziąć udział w kursie wędkowania, czy też pobawić się z animatorem zabaw plastycznych.

Zawody przebiegły sprawnie. Ukończyli je wszyscy zawodnicy. Tylko biedna „Lalka” czeka na nowego właściciela do przyszłego roku.