Prusice k.Trzebnicy, 29 czerwca 2015, 08:47, 1647/214024Przemysław Burchacki
V Bieg III Wież za nami. Rekordowa frekwencja

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: PRUSICE K.TRZEBNICY

27 Czerwca 2015 r. odbył się V Bieg III Wież. W tym dniu rozpoczęły się także V Dni Prusic, które trwały do niedzieli 28 Czerwca. Święto biegania w Prusicach rozpoczęło się już od godziny 14.00. Wtedy na trasie pojawiły się dzieci, które wzięły udział w przedbiegach V Biegu III Wież. Młodsze dzieci miały do pokonania 500 metrów, zaś starsze 800 metrów. O 14.30 rozpoczął się XX Ogólnopolski bieg Grubasów. Kobiety miały do pokonania 1 km, mężczyźni 2 km.

Zaraz po godzinie 15.00 rozpoczął się kolejny bieg towarzyszący: IX Bieg Samorządowców. Uczestnicy mieli do pokonania taki sam dystans jak w XX Ogólnopolskim Biegu Grubasów. Nadszedł czas na bieg główny. Na starcie V Biegu III Wież stanęło ponad 400 zawodników! Już wtedy było wiadomo, że padnie rekord frekwencji. Uczestnicy w znakomitych nastrojach mieli do pokonania 10 km. (2 pętle po 5 km).

Pierwsi na metę wpadli zawodnicy Ukrainy. Pierwszy był Ruslan Savchuk, zaraz za nim uplasowali się Mykola Iukhymchuk oraz Kamil Karbowiak. Wśród kobiet zwyciężyła Anastasiya Dashkevich, za nimi uplasowały się Katsiaryna Ptashuk i Halyna Shchensna- Radzikovska. W biegu nagradzano jeszcze w kategoriach wiekowych, a także w klasyfikacjach dodatkowych: Mieszkańców Gminy Prusice oraz Powiatu Trzebnickiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się klasyfikacja Małżeństw biegaczy. W sumie wzięło udział 27 Małżeństw biegaczy.