LINK 5: WYNIKI Z ŁODZI
LINK 6: ARCHIWUM: POZNAń
LINK 7: ARCHIWUM: BYDGOSZCZ
LINK 8: ARCHIWUM: ŁóDź

W weekend 7-8 marca rywalizację zakończyli biegacze startujący w cyklu CITY TRAIL w Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi. Przed nimi jeszcze rozdanie medali i wręczenie nagród dla najlepszych.

Podczas sobotnich zawodów Grand Prix Poznań CITY TRAIL zwyciężyli Marcin Fehlau i Milena Anus. Wynik Marcina Fehlaua to 15:36. Milena Anus pokonała 5-kilometrową trasę nad Jeziorem Rusałka w 19:25. Oboje nie mieli jednak najmniejszych szans na walkę o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, bowiem zwycięzcy - Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak już w poprzednich biegach zapewnili sobie wygraną – oboje startowali cztery razy i cztery razy byli najlepsi.

Zawody były III Mistrzostwami Poznania Harcerzy w biegach przełajowych, a także Mistrzostwami grupy Night Runners na 5 km. – Mistrzostwa to inicjatywa oddolna, którą bardzo popieram, bo wewnętrzna rywalizacja to dodatkowa motywacja – mówi Tomek Makowski, pomysłodawca grupy. Podsumowanie cyklu w odbędzie się 17 marca o godz. 18:30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37).

W ostatnich w edycji 2014/2015 zawodach w ramach cyklu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL zaskoczenia nie było. Pierwszym na linii mety był Bartosz Kotłowski, który już przed startem był pewien wygranej w całym cyklu. Wśród pań zwyciężyła Marta Szenk, która potrzebowała tej wygranej do potwierdzenia pierwszej pozycji w „generalce”. Wynik zwycięzcy – Bartosza Kotłowskiego to 15:41. Marta Szenk pokonała 5-kilometrową trasę w Myślęcinku w 18:14.

Ostatni bieg w Bydgoszczy był wewnętrzną rywalizacją grupy RUN Bydgoszcz. Ciekawe jest, jak różne cele stawiają sobie biegacze startujący w cyklu CITY TRAIL. Większość z nich biega amatorsko, niektórzy nie zważając na czas na mecie. Są też tacy, którzy co bieg starają się o jak najlepszy wynik. Tomasz Pasieka miał inny pomysł na cykl. Postanowił wystartować na 100 procent możliwości w dwóch biegach – pierwszym i ostatnim.

Pozostałe starty traktował treningowo, pomagając kolegom i koleżankom w poprawianiu swoich życiowych rezultatów. – Plan na dziś - tempo 4 minuty 10 sekund na każdy kilometr – nie został wykonany. Pobiegłem 12 sekund wolniej, ale i tak życiówka poprawiona o 50 sekund, więc jest się z czego cieszyć – mówił po biegu Tomek.

Oficjalne podsumowanie edycji w Bydgoszczy odbędzie się 18 marca o godz. 18:30 w Artego Arenie (ul. Toruńska 59). Ostatnie zawody CITY TRAIL w Łodzi przyniosły zwycięstwo Miłosza Borowskiego i Moniki Kaczmarek. Oboje ustanowili rekordy trasy, a Monika potwierdziła, że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką w cyklu – niedzielny bieg był jej piątą wygraną. W rywalizacji mężczyzn zwycięstwo w „generalce” odniósł Grzegorz Petrusiewicz, który tym razem zajął czwarte miejsce. Wynik Miłosza Borowskiego to 16:16. Monika Kaczmarek pokonała 5-kilometrową trasę w Parku 3 Maja w 18:00.

Oficjalne podsumowanie łódzkiej edycji odbędzie się 3 maja podczas Majowego Pikniku Sportowego w Wiączyniu Dolnym.

Tradycyjnie w każdym z miast odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Rywalizacja w tych biegach rozgrywana jest w pięciu kategoriach wiekowych. Z okazji Dnia Kobiet, każda z zawodniczek startujących w ten weekend otrzymała na mecie kwiatek. – Chyba żadna z nas się nie spodziewała przed biegiem takiego gestu. Miła niespodzianka – mówiła po zawodach jedna z poznańskich biegaczek, Iza.

CITY TRAIL to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych, które w edycji 2014/2015 odbywają się w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć minimum cztery biegi. Podczas oficjalnych zakończeń cyklu (będą to oddzielne imprezy w każdym mieście) nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o cyklu oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu imprezy na Facebooku.