Poznań, 17 lutego 2015, 08:00, 1607/361521Filip Odważny

LINK 3: WYNIKI BIEGU - 10KM
LINK 4: WYNIKI BIEGU - 5KM
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: POZNAń

Miniona sobota, 14 lutego minęła tradycyjnie pod znakiem romantycznych kolacji, bukietów kwiatów i kuszących wszystkich czekoladek i innych smakołyków. Niektórzy jednak zdecydowali, że dzień zakochanych spędzą aktywnie, a ponadto poczują smak zdrowej rywalizacji. Blisko 900 osób stanęło na linii startu Biegu Walentynkowego 2015, organizowanego przez klub Maratończyk Poznań nad poznańskim jeziorem Rusałka.

Choć według kalendarza cały czas trwa zima, to tego dnia urokliwa trasa wokół jeziora rozświetlona była słońcem. Na starcie było zatem gorąco dosłownie i w przenośni! Biegacze, w tym także zakochane pary, które ścigali się w dodatkowej klasyfikacji par, mogli tego dnia rywalizować na dystansie 5 i 10 kilometrów. Możliwy był także udział dzieci w biegach na 5 różnych dystansach oraz rajd Nordic Walking.

Trasa wokół jeziora Rusałka nie należy do najłatwiejszych – jest to typowy przełaj, a więc wąskie, leśne ścieżki, które ze względu na aurę były w wielu miejsca obłocone. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów.

W biegu głównym, na dystansie 10 kilometrów, wygrał Adrian Graczyk z czasem 36 minut 26 sekund, wyprzedzając o ponad minutę drugiego Mateusza Jaśniewicza (37:38) oraz Wojciech Grabińskiego (37:48). Wśród Pań triumfowała Anita Nowacka-Kotlarska z czasem 43 minuty 28 sekund.

696
2015

Na dystansie o połowę krótszym zdeklasował rywali Radosław Pluciński z klubu KB Maniac, który minął linię mety po 16 minutach i 42 sekundach. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Kmiecik, który na trasie spędził 18 minut 19 sekund, a na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Grajek (18:53). Najlepszą z Pań na dystansie 5 kilometrów okazała się Marta Andrzejewska z klubu Kołownik Włoszakowice (20:16).

Tego dnia, wyjątkowo rywalizowano także w klasyfikacji par. Najszybszym duetem na trasie biegu głównego została para Agnieszka Rzeźnik i Marcin Haber. Na dystansie krótszym zwyciężyli natomiast Marta Andrzejewska i Paweł Mierzyński.

Po zakończonej rywalizacji wszystkie biegaczki i biegacze udali się na zasłużone „małe co nieco” i gorącą herbatę. Być może podczas tej integracji single poznały swoje drugie połówki i już za rok wystartują także w rywalizacji par :)?

Bieg nie odbył się tak sprawnie bez wolontariuszy, którzy dzielnie wspierali biegaczy w biurze zawodów i na trasie. Patronat medialny nad imprezą objęli: Nasz Głos Poznański oraz portale PoznanBiega.pl i MaratonyPolskie.pl.

Mamy nadzieję, że niezapomniany, walentynkowy weekend naładował Wasze baterie kolejną dawką endorfin i już niedługo spotkamy się na kolejnej imprezie organizowanej przez klub Maratończyk Poznań. Do zobaczenia!