Kępno, 13 listopada 2014, 08:40, 1691/94913Marek Kłoczaniuk
I Bieg Uliczny św. Marcina w Kępnie za nami

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: KęPNO

Przy pięknej słonecznej i ciepłej aurze 339 biegaczy ukończyło Bieg Uliczny św. Marcina w Kępnie. Zawody zorganizowano z okazji 96.rocznicy odzyskania niepodległości oraz 15. lecia powołania Kępińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kępnie.

W ramach zawodów rozegrano bieg dla zawodników reprezentujących służby mundurowe w którym udział wzięło ok. 80 zawodników z całej Polski. Kolejne zawody zorganizowane w Kępnie po 1 majowej tegorocznej imprezie pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość w sens organizowania zawodów biegowych w Kępnie, gdyż startuje coraz większa liczba zawodników zarówno z powiatu kępińskiego jak i z ościennych powiatów.

339
2014

Płaska trasa, piękna bezwietrzna pogoda sprzyjała biegaczom do uzyskania dobrych wyników i bicia rekordów życiowych co w wielu przypadkach miało miejsce. Zacięta rywalizacja o prymat zwycięstwa rozegrała się pomiędzy zawodnikiem z Kenii Salomonem Kipsang a zawodnikiem z Ukrainy Vasilem Kovalem. Wygrał ten pierwszy wyprzedzając na mecie o kilkanaście sekund drugiego zawodnika.

Bardzo wysokie 4-5 miejsca zajęli zawodnicy reprezentujący służby mundurowe kolejno Piotr Szmigiel z Braniewa reprezentujący wojsko i Michał Jemioł z Kielc reprezentujący Straż Graniczną. Najlepszą zawodniczką została Dominika Napieraj z Żytniowa z bardzo dobrym czasem 33.35sek. za nią Kenijka Everline Jerchirchr z blisko 4 minutową stratą. Najlepszą zawodniczką w biegu służb mundurowych była Jolanta Szwarnóg z Dobczyc reprezentująca wojsko.

Piękna pogoda sprawiła, że mieszkańcy Kępna i miejscowości przez które przebiegała trasa biegu licznie i entuzjastycznie dopingowali zawodników.