Janikowo k.Inowrocławia, 10 lipca 2014, 15:11, 1543/181053Grzegorz Płuciennik

LINK 3: GALERIA ZDJĘĆ - FOTO-AGENTOS
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI Z BIEGU
LINK 5: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: JANIKOWO K.INOWROCłAWIA

W dniu 5 lipca 2014 roku podczas Dni Janikowa odbyła się „I Janikowska Dyszka”. Pod nazwą zawodów krył się bieg na 10 km i zawody Nordic Walking na trasie 5 km. Ogólna liczba uczestników przekroczyła 500, co było miłym zaskoczeniem dla organizatorów. Wśród uczestników było ponad 100 kobiet.

Zawodnicy reprezentowali różne kategorie wiekowe w przedziale od 16-80 lat. Trzy pierwsze miejsca w kategorii open mężczyzn zajęli: Anton Potocki z Ukrainy 00:30,58, Marek Kowalski z SKLA Sopot 00:31,29, oraz Wołodymir Timaszow z Ukrainy 00:31,36. W kategorii open kobiet na najwyższym podium znalazła się Andżelika Dzięgiel z Lulkowa 00:38,18, drugie miejsce zajęła Kamila Grzonka z Floriana Chojnice 00:41,33, a na trzecim miejscu uplasowała się Elżbieta Wojciechowska z TG Sokół Gniewkowo 00:41,39.

Natomiast wśród zawodników Nordic Walking pierwsze miesjce zajął Przemysław Stupnowicz z Forever Young Łódź 00:32:05, drugie Ryszard Dembowski z Torunia 00:33:04, ostatnie miejsce na podium przypadło Piotrowi Koch ze Sportu i Rekreacji Mogilno. Wśród kobiet najlepsza była Maria Antczak-Kretkowska z Wrześni 00:37:35, za nią metę przekroczyła Barbara Możdżeń z Gniezna 00:37:48, a trzecie miejsce należało do Anity Kęsiak-Paszkiewicz z Forever Young Łódź 00:40:13. Gmina Janikowo szczyciła się faktem, iż naszych mieszkańców była ponad setka, co stanowiło 20% startujących. Na trasach rozstawione były punkty z wodą do picia i kurtyny wodne.

423
2014

Pomimo upału ponad pół tysiąca osób z dumą przyjęło medale. Po zakończonych zawodach pod namiotami czekały na uczestników dania obiadowe. Zawodnikom, którym udało się stanąć na podium wręczono pamiątkowe patery oraz upominki. Po czym spośród wszystkich startujących wylosowano osoby, którym zostały wręczone nagrody rzeczowe, m. in. mini wieża stereo, żelazko, odkurzacz, kosze z gęsiną, leżaki ogrodowe, bony na zakupy w sklepach sportowych, bony paliwowe i wiele innych. Imprezę zakończyły koncerty zespołów z Janikowa, Hemoglobiny oraz Szulerów.

Organizatorzy już dziś zapowiadają, że w przyszłym roku impreza będzie większa, ale równie imponująca jak tegoroczna!

2014-07-03 - Pierwsza Janikowska Dyszka przed nami...