Niemcy, 20 maja 2014, 08:51, 1578/93672Piotr Jakubik
Łobodziński ponownie zwycięża! Tym razem w Grand Prix of Germany

LINK 1: WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - NIEMCY

Na zdjęciu: Piotr Łobodziński podczas półmaratonu Białostockiego

Zwycięzcy Towerrunning World Cup 2013 i obrońcy tytułu SkyRun MesseTurm Frankfurt, Piotr Łobodziński (POL) i Suzy Walsham (AUS) kontynuują swoje zwycięskie passe w zawodach w bieganiu po schodach. Oboje zwyciężyli w imprezie rangi Towerrunning Grand Prix of Germany z dużą przewagą nad rywalami.

Łobodziński, który przed startem w Niemczech zwyciężył także w mniejszej imprezie VertiGo w Paryżu, pokonał 1202 schody budynku MesseTurm w czasie 6:27,8. Pobił tym samem o nieco ponad sekundę rekord trasy, należący do Niemca, Thomasa Dolda. Niemal tradycyjnie już w tym sezonie za plecami Polaka finiszował inny reprezentant Niemiec, Christian Riedl (6:43,2), dla którego była to piąta z rzędu porażka z naszym rodakiem. Na osłodę jednak pozostał mu tytuł mistrza Niemiec. Trzeci na mecie zameldował się Tomas Celko (SVK, 6:54,8), a tuż za nim drugi z Polaków, Bartosz Świątkowski (6:58,6). Dla niego był to powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie po kontuzji kolana.

W rywalizacji kobiet żadnych wątpliwości nie pozostawiła Suzy Walsham, która od dłuższego czasu dominuje w Pucharze Świata. Australijka o 2,8 sekundy pobiła swój własny rekord trasy, kończąc bieg z czasem 7:35,2. Odniosła tym samym trzecie zwycięstwo w zawodach Towerrunning Grand Prix w tym roku, wcześniej triumfując w Nowym Jorku oraz Doha. Podium uzupełniły Lenka Svabikova (CZE, 8:49,8) oraz Jana Zatlukalova (SVK, 8:59,1). Tytuł mistrzyni Niemiec wywalczyła czwarta na mecie, Manuela Hartl.

SkyRun MesseTurm Frankfurt to od lat jedne z największych zawodów towerrunningu na świecie. Impreza wspomaga organizację charytatywną ARQUE, a jednocześnie odznacza się wyjątkowo wysokim poziomem sportowym. Poza czołówką Towerrunning World Cup, w biegu wzięło udział ponad 700 osób z 24 krajów.

Zawody we Frankfurcie były szóstą w tym sezonie imprezą rangi Towerrunning Grand Prix. Kolejne wielkie emocje czekają nas podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych w jeden weekend w trzech miastach – Wiedniu, Brnie i Bratysławie (20-22 czerwca). Wcześniej, punkty Pucharu Świata będzie można zdobyć m.in. podczas zawodów WTC Trappenloop Almere, wyścigu rangi Premium Race, który zostanie rozegrany 31 maja.