Włocławek, 02 maja 2014, 13:10, 1594/158500Daniel Tarczyński
32 Bieg Kujawiaka - walczyli do ostatniego tchu

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: WłOCłAWEK

Za nami Walka do ostatniego Tchu – 32 edycji Biegu Kujawiaka. W tego rocznej edycji ,w czwartkowy majowy poranek, w stolicy Kujaw na linii startu stanęło 314 osób z tego 310 ukończyło bieg. Sponsorem Strategicznym imprezy był Producent Tynków i Farb firma PLAST – MIX a oficjalnym starterem biegu została nasz gość specjalny Mistrzyni Olimpijska i Mistrzyni Świata w pływaniu - Otylia Jędrzejczak.

W biegu głównym na dystansie 10 km wśród mężczyzn, pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy z Polski. Najlepszy okazał się zawodnik z Kurzętnika, - Mariusz Pawłowski dystans biegu głównego pokonał w czasie 38 minut i 6 sekund.

20 sekund później na mecie zameldował się Dembowski Mariusz z miasta Lidzbark z czasem 38 minut i 22 sekund. Prawie minutę po nim zameldował się zwycięzca 29 edycji Biegu Kujawiaka –Krzysztof Włoczewski z Kruszyna z czasem 39 minut i 9 sekund.

Wśród kobiet, zwyciężyła Dorota Pawłowska z Kurzętnika, żona zwycięzcy klasyfikacji generalnej mężczyzn – trzykrotna zwyciężczyni Biegu Kujawiaka osiągnęła czas 44 minut i 9 sekund. Dwie i pół minuty później na drugiej pozycji zameldowała się reprezentantka Łódź Running Team - Ziółek Magdalena z czasem 46 minut i 32 sekund. Trzecie miejsce z czasem 47 minut i 51 sekund zajęła Szymańska Wiśniewska Kraina z Wąbrzeźna.

W ramach biegu głównego rozegrano również wiele klasyfikacji na dystansie 10 km. I Przełajowych Mistrzostw Lekarzy Weterynarii o Puchar Prezesa KPILW,gdzie zwycięzcą okazał się Korzeniowski Aleksander z Łodzi (46:24), najlepszą Panią okazała się Ziółek Magdalena z Łódź Running Team (46:32)

I Przełajowych Mistrzostw Polski Drużyn, gdzie zwyciężyła nasza Grupa WKB PLAST-MIX Maratończyk.

II Przełajowych Mistrzostwa Włocławka, gdzie zwycięzcą okazał się Igor Zalewski – Polygraphy ART. (39:43), najlepszą Panią z Włocławka okazała się Bieniecka Patrycja, która uzyskała czas 50:48.

II Przełajowych Mistrzostw Akademickich o Puchar Rektora PWSZ, gdzie zwyciężył Igor Zalewski –Polygraphy ART. (39:43) najlepszą studentką okazała się Góra Anna – Płock Night Runners, która uzyskała czas 54:34.

Najszybszą i najlepszą rodziną okazała się rodzina Pawłowskich z Kurzętnika, czyli zwycięzcy klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn Mariusz i Dorota Pawłowscy.

Zanim jednak rywalizacji na dystansie 10 km się rozpoczęła, wspólne bieganie i rywalizacje na dystansie od 100 do 1200 metrów rozpoczęła 142 osobowa grupa najmłodszych sportowców, którzy rywalizowali w rekreacyjnych biegach dla dzieci i młodzieży pod nazwą „W drodze do biegu Kujawiaka”.

Największa i najcięższa impreza przełajowa organizowanym w naszym regionie przechodzi już do historii , do historii z czwartym w historii z rzędu rekordem frekwencji. Dziękujemy wszystkim za super atmosferę, frekwencję i udział w walkę do ostatniego tchu. Teraz przedstawiamy wyniki a już wkrótce obszerna galeria zdjęć.