Szczecinek, 02 maja 2014, 07:20, 1580/125733Magda Legan

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: SZCZECINEK

Za nami 31 Międzynarodowy Bieg Uliczny Memoriał Winanda Osińskiego. W tegorocznej edycji biegu, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, na linii startu stanęło ponad 600 osób, z tego 572 osoby ukończyło bieg. Sponsorem generalnym była – Schneider Electric, Elda - światowy lider w zarządzaniu energią.

Tym razem na starcie oglądaliśmy tylko dwóch Kenijczyków, którzy i tak z miejsca stali się głównymi faworytami szczecineckiej imprezy. Wśród startujących było 117 biegaczy z powiatu szczecineckiego, w tym 99 z miasta Szczecinek z burmistrzem, Jerzym Hardie-Douglasem na czele. Inni biegacze przyjechali z Bydgoszczy, Szczecina, Koszalina, Włocławka, Malborka, Warszawy, Poznania, Gdyni i innych miast Polski. Jako pierwszy linię mety przekroczył Haron Sirma (Kenia), który 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 00:29:12. Tuż za nim był również Kenijczyk, Martin Muia Mukule (00:29:21).

Przez cały dystans biegu kroku dotrzymywał im reprezentant STS Pomerania Szczecinek - Marcin Chabowski, który ostatecznie finiszował na trzecim miejscu z czasem 00:29:29. Wśród pań jako pierwsza linię mety przekroczyła Katarzyna Kowalska z Włocławka z czasem 00:33:36. Druga była Olga Kalendarova- Ochal (Bydgoszcz), a trzecia Tatiana Kozubowa (Ukraina).

Historia frekwencji OPEN

W ramach biegu głównego rozegrano również Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego na dystansie 10 km. Tu zaraz za Marcinem Chabowskim linie męty przekroczył Sylwester Szymański (00:35:00). Najlepszą Panią z powiatu szczecineckiego okazała się Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru, która uzyskała czas 00:37:32. Burmistrz Szczecinka 10-kilometrową trasę przebiegł w czasie 00:53:54 i zajął 432. miejsce w kategorii open.

Impreza jak zwykle rozpoczęła się od biegów dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przedszkolaków. Od rana do południa rozegrano 17 takich biegów na dystansach od 200 do 1500 metrów, a w poszczególnych biegach brało udział od kilkudziesięciu do ponad stu uczestników. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o wygranych często decydowały finiszowe metry. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego biegu dzieci z rodzicami (tutaj też uczestników łącznie grubo ponad dwie setki) rozgrywanego tuż przed biegiem głównym.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, instytucjom oraz osobom, które przyczyniły się do bardzo dobrej organizacji biegu.