Wodzisław Śląski, 06 listopada 2013, 22:50, 1671/250743Ireneusz Stachowski

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: WYNIKI BIEGU - OPEN
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ARCHIWUM: WODZISłAW ŚLąSKI

3 listopada 2013 r. Gmina Godów i Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski przy współpracy z Inter Krostoszowice, sklepami sportowymi monsun.com.pl oraz Mosir Centrum Wodzisław Śląski zorganizowała I Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego i Gminy Godów w Półmaratonie.

Trasa półmaratonu to typowy leśny cross. Została wytyczona na pętli o długosci 5,3 km z dwoma wyraźnymi podbiegami. Do rywalizacji przystąpiło 198 zawodników z których 138 ukończyło pełny dystans 21,97 km. Zawody wygrał Paweł Kaszyca z SDB Energetyk Rybnik z czasem 1:23,22. Drugie miejsce zajął Grzegorz Szymura 1:25.10 a trzcie Artur Smatryk z Tych 1:25,34. Wśród pań zwyciężyła Karolina Grychnik z Katowic 1:42,08 druga była Justyna Kocuła z czasm 1:43,13 z Kędzierzyna Koźla trzecia Iwona Krupa 1:49,25.

054
195
2012
2013

+261%

Mistrzynią Gminy Godów została Danuta Reclik z Formy Wodzisław Śląski a mistrzm Stanisław Kraski również z Formy. Vicemistrzem Gminy Godów został Dominik Dostoł. Na trzcim miejscu sklasyfikowano Pawła Mencewicza. Mistrzostwo Powiatu Wodzisławskiego wywalczył Artur Oślizło oraz Elżbieta Szymiczek. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Krzysztof Lesik. Z czasem 1:29,47 zajął 11 miejsce open.

Równocześnie z Mistrzostwami Powiatu i Gminy toczyła się zacięta walka finałowa Drużynowego Pucharu Śląska. Zawodnicy drużyn: KS Forma Wodzisław Śląski, SDB Energetyk Rybnik, Pędziwiatr Gliwice, HRMax Żory, Luxtorpeda Czerwionka - Leszczyny walczyli o punkty w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Po 4 edycjach DPŚ liderem była ekipa Luxtorpedy która nieznacznie wyprzedzała HRMax Żory. Zwyciężcą 5 rundy DPŚ okazała się Forma Wodzisław Śląski która ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu. HRMax nie udało się wyprzedzić Luxtorpedy która została triumfatorem I edycji DPŚ 2013 r. i zdobyła okazały puchar przechodni.

Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Poseł Ryszard Zawadzki, Senator Adam Ździebło oraz Europoseł Bogdan Marcinkiewicz. Honorowym starterem był Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk. Zawodnikom kibicowała wodzisławska Izba Gospodarcza. Uczestnicy zawodów podkreślali urok wodzisławsko-krostoszowickich tras biegowych. Chętnie zawitają w przyszłym roku do Gminy Godów na III edycję półmaratonu.