Toruń, 28 pazdziernika 2013, 09:00, 1582/308226
XXXI Maraton Toruński - wyniki, filmy, zdjęcia

LINK 3: WYNIKI BIEGU - OPEN
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - M.WALCZEWSKI
LINK 6: ARCHIWUM: TORUń

XXXI Maraton Toruński za nami. Wystartowała w niej rekordowa liczba uczestników - blisko 700 osób (rekordowa, jeśli nie brać pod uwagę wyniku z 2007 roku, gdy ukończyło łącznie maraton i półmaraton 725 osób). Frekwencja na dystansie maratonu była więc najwyższa w historii tej imprezy.

Impreza od kilku dobrych lat przechodzi różnego rodzaju ewolucyjne zmiany, szukając swojego miejsca na bardzo już ciasnym krajowym rynku biegów. Zakończony rok temu melanż z Bydgoszczą, w tym sezonie objawił się drastyczną zmianą terminu - z wiosennego na późną jesień. Czy była to dobra decyzja? Odpowiedzią może być wspomniany wzrost frekwencji.

Historia frekwencji KOBIETY

Start z toruńskiego Starego Rynku nastąpił o godzinie 10:00, po czym biegacze skierowali się ku znanej im doskonale Łubiance i Pigży, by po 42 kilometrach finiszować ponownie w Toruniu na stadionie lekkoatletycznym. Na temat samej trasy opinie są zróżnicowane - wypowiadacie się o niech na naszym forum zarówno pozytywnie, jak i z uwagami. Podobnie rozbieżne stanowiska zajęło wielu biegaczy bezpośrednio na mecie.

Pomimo obaw o jesienną aurę pogoda była idealna jeżeli chodzi o maraton. Około 12-14 stopni, spore zachmurzenie z przelotnym, lekkim deszczem, ale za to przy bezwietrznej pogodzie. Nie dziwi więc, że padło sporo życiówek a wynik zwycięzcy - Kamila Sieradzkiego - może budzić zadowolenie. Został on pierwszym od 2008 roku Polakiem, który zwyciężył w tej imprezie. Poprzednim Polakiem triumfującym w maratonie był Adam Dobrzyński (2:23:19)

6. WILK Edyta, POL - 03:35:44

W tym roku niestety nie dla wszystkich uczestników wystarczyło medali na mecie. Specjalnie zaprojektowane, nietypowe, trójwymiarowe medale otrzymało pierwsze 500 osób. Organizatorzy wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie:

"Uprzejmie informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych, producent medali nie dostarczył takiej ich ilości, na jaką złożyliśmy zamówienie. Nadmieniamy, że zlecenie zostało złożone na taką ilość medali, która w pełni pokryła się z przewidywaną frekwencją na biegu.

Za tą sytuację wszystkich, którzy przebiegli maraton, a nie otrzymali na mecie medalu, przepraszamy! Liczymy na wyrozumiałość i obiecujemy, że medale zostaną tym osobom wkrótce na nasz koszt przesłane, o czym wcześniej poinformujemy. Zarząd Stowarzyszenia"

Jaki był Wasz XXXI Maraton Toruński? Zapraszamy do wypowiadania się na forum dyskusyjnym.