Wodzisław Śląski, 02 wrzesnia 2013, 12:15, 1576/214353Ireneusz Stachowski

LINK 2: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW
LINK 4: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 5: ARCHIWUM: WODZISłAW ŚLąSKI

31 sierpnia 2013 r. odbył się pierwszy w historii naszego miasta duathlon "Brama Południa". Do zawodów przystąpiło 27 zawodników z południowej Polski. Byli wśród nich starzy wyjadacze ale i również amatorzy którzy chcieli sprawdzić się w tego typu konkurencji.

Na początku zawodnicy musieli przepłynąć 500 metrów, a następnie przebiec 10,5 km. 27 zawodników ścigających się na Balatonie stworzyło niezapomniane widowisko dla kibiców.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa zmian gdzie sportowcy szybko przebierali się w strój biegowy i zyskiwali bądź tracili cenne sekundy. Pierwszy z wody wyszedł Artur Oślizło z UMKS " Delfin " Połomia. Za nim z 3 minutowym opóźnieniem Łukasz Mika z Rydułtów.

Jednak Łukasz powstałą stratę nadrobił już na drugim okrążeniu trasy biegowej i w spaniałym stylu wygrał wodzisławskie zawody. Trzecie miejsce wywalczył Mariusz Drabiński z Jaworzna. Wśród pań duathlon wygrała Barbara Witoszek z Suszca drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Kwicień z Siewierza a trzcie Danuta Mincer z Katowic.

Bardzo dobrze spisał się jedyny przedstawiciel naszego miasta, zawodnik KS Formy Wodzisław Śląski/ Izby Gospodarczej Ireneusz Stachowski. W swoim debiucie w duathloni zajął 8 miejsce open i 3 miejsce w najliczniej reprezentowanej kategorii M30

2. Kwiecień Katarzyna - 1:18:03
3. Mincer Danuta - 1:23:30

Należy przede wszystkim podkreślić iż tego typu zawody są niezwykle widowiskowe. Pomysłodawcy " Bramy Południa " planują w przyszłym roku większą ilość tego typu imprez na wodzisławskim akwenie...

Organizatorem I Duathlonu "Brama Południa" była Izba Gospodarcza z Wodzisławia Śląskiego. Projekt był współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego. W pomoc przy organizacji zawodów włączył się również MOSiR Centrum Wodzisław Śląski.