Elbląg, 02 lipca 2013, 09:21, 1645/142989Filip Szołowski

LINK 3: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ
LINK 6: ARCHIWUM: ELBLąG

W ostatnią niedzielę ulice Starego Miasta w Elblągu stały się nawierzchnią dla wielu biegaczy. Zawodnicy startowali w Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka na 10 km już po raz piąty. W tym roku trasa biegu została nieco zmieniona i otrzymała atest PZLa.

Bieg główny ukończyło 246 zawodników czyli ponad 100% więcej jak w roku ubiegłym. Zawody wygrali Bartosz Mazerski ze Sztumu z czasem 31:44 oraz Marta Krawczyńska z Malborka, która dobiegła do mety z czasem 36:16

Historia frekwencji KOBIETY

Bieg Piekarczyka to nie tylko popularna „dycha”. Na krótszych dystansach startowały również dzieci, które zmierzyły się z biegiem na 1,6 km. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla fanów aktywnego spędzania czasu z kijkami. Mogli oni wziąć udział w zawodach Nordic Walking, w których do pokonania był dystans 3,2 km.

Każdy, kto zapisał się na Bieg Piekarczyka otrzymał atrakcyjny pakiet startowy, w którego skład wchodziła: pamiątkowa koszulka techniczna, sznurowany worek treningowy na plecy z logotypem imprezy, numer startowy oraz posiłek. Wszyscy ci, którzy ukończyli zawody otrzymali wyjątkowy medal z podobizną Piekarczyka.