Łubianka k.Torunia, 03 maja 2013, 23:53, 1564/188254Mateusz Goleniewski
Święto Konstytucji uczczono biegowo także na biegu Samorządowym w Łubiance

LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: WYNIKI OPEN
LINK 5: Galeria zdjęć - M.Goleniewski
LINK 6: ARCHIWUM: ŁUBIANKA K.TORUNIA

XVI Bieg Samorządowy w Łubiance za nami. Jak co roku w tej podtorunskiej gminie święto Konstytucji 3 maja uczczono rywalizacją na 15 km. W tym roku ponad stu sześćdziesięciu biegaczy pokonało zmienioną trasę z metą przy nowo wybudowanym amfiteatrze.

Najszybciej dystans pokonali reprezentanci miejscowego KM Truchcik Łubianka. Z czasem 51:30 zwyciężył Bartosz Wiligalski, przed Łukaszem Zimmerem – 52:18 oraz Kamilem Leśniakiem 53:31. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Helena Radowska z wynikiem 1:07.14.

W porównaniu do ubiegłego roku, gdy biegaczom towarzyszyło prażące słońce i wysoka temperatura, tegoroczna edycja była bardziej łaskawa dla biegaczy. Zawodnikom przeszkadzał jedynie silnie wiejący wiatr, który dawał się we znaki praktycznie przez cały dystans. Od samego początku tempo biegu dyktowali reprezentanci gospodarzy.

-14%

Dopiero na dziewiątym kilometrze rywalom oderwał się Bartosz Wiligalski, który nie oddał prowadzenia aż do mety. Tempa nie wytrzymał najmłodszy z trójki biegaczy – Kamil Leśniak, który przekroczył linię mety ponad dwie minuty za zwycięzcą.

6. Roman Janas, POL – 55:33

Wśród kobiet rywalizacja była dużo słabsza i mniej zacięta. Zwyciężyła Helena Radowska w czasie 1:07.14. Do miejsca na podium wystarczył rezultat 1:13.16 uzyskany przez Justynę Grzywaczewską.