Toruń, 29 kwietnia 2013, 05:00, 1895/250338Mateusz Goleniewski

LINK 3: WYNIKI 10KM RUN TORUN
LINK 4: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ
LINK 5: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 6: ARCHIWUM: TORUń

811 zawodników "Zwiedziło ze zdrowiem" toruńską starówkę przy okazji drugiej edycji RUN TORUŃ. Mimo pochmurnego poranka biegaczom którzy ruszyli na trasę dokładnie o godzinie 12:00, towarzyszyło piękne słońce i idealna do biegania temperatura. Rzesze zawodników mogło po raz drugi pobiec urokliwymi uliczkami Starego Miasta, a nie lada gratką było przebiegnięcie przez najnowocześniejszy stadion żużlowy – toruńską Motoarenę.

633
811
2011
2012

+28%

Najszybciej trasę pokonał Patryk Domińczak, który zwyciężył w czasie 32:59. Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Andżelika Dzięgiel z czasem 36:50.

Pod nieobecność na starcie czarnoskórych zawodników, wiadomo było, że walka o zwycięstwo rozegra się wśród zawodników z krajowego podwórka. Od startu bardzo mocne tempo narzucił Torunianin Krzysztof Bartkiewicz. Sił starczyło mu jednak tylko do około szóstego kilometra, gdy na czoło wysunął się Patryk Domińczak. Łowiczanin prowadzenia nie oddał aż do końca. W ślad za nim ruszył starszy o kilkanaście lat Waldemar Tomczak, który ukończył bieg dwadzieścia dwie sekundy za zwycięzcą (33:21)

10.Bartosz Kryske, 4RUN TEAM - 35:48

W rywalizacji kobiet świetnie spisała się reprezentantka Torunia – Andżelika Dzięgiel, zwyciężając zdecydowanie nad pozostałymi rywalkami z czasem 36:50, dającym jej dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji OPEN! Druga na mecie zameldowała się Joanna Schab, której pokonanie toruńskiej trasy zajęło 38:23. Podium wśród kobiet uzupełniła Elżbieta Wojciechowska - 41:23

6. SZYLING MONIKA, POL - 0:44:16

Na wszystkich zawodników na mecie czekała niezwykła pamiątka – unikatowy medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika. Poza najlepszymi biegaczami, którzy otrzymali od organizatorów puchary oraz nagrody rzeczowe, sponsorzy ufundowali niespodzianki dla dwójki biegaczy. Trzynasty zawodnik na mecie od końca otrzymał od firmy Różańscy pamiątkową statuetkę oraz bon na 200zł do toruńskiego sklepu sportowego "Flisak". Biegacz który ukończył rywalizację na pięćdziesiątym miejscu dostał od Stowarzyszenia Japan Promotion puchar, album o Japonii, zestaw do Sushi oraz bon na zakupy we "Flisaku".

II edycja RUN TORUŃ zakończyła się wielkim sukcesem, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Stowarzyszenie Run To Run po raz drugi stanęło na wysokości zadania, organizując świetną biegową imprezę. Potwierdzeniem dobrej organizacji jest wzrost frekwencji w porównaniu do pierwszej edycji o blisko 200 uczestników. W połączeniu z urokliwą trasą, wróży to kolejnym edycjom coraz to większą frekwencję i coraz większą skalę biegu, który wyrasta obok Półmaratonu św. Mikołajów na najważniejsze wydarzenie sportowe miasta Kopernika.

2013-04-26 - Już w najbliższą niedzielę druga edycja ...
  2013-04-11 - Zapraszamy na drugą edycję 10km Run Toru...