Częstochowa, 15 kwietnia 2013, 07:55, 1604/151996

LINK 4: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 5: GALERIE ZDJĘĆ i FILMÓW
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW
LINK 7: ARCHIWUM: CZęSTOCHOWA

Jeszcze kropelki wiosennego deszczyku przeplatane słonecznymi promieniami nie opadły, a My już chcemy Wam Serdecznie Podziękować za udział w 5 Biegu Częstochowskim.

Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa serdecznie dziękuje Wszystkim przybyłym na 5 Jubileuszowy Bieg Częstochowski.

Szybkość z jaką przywitaliście wiosnę w Częstochowie na długo pozostanie zarówno nam jak i wam w pamięci. Zima długo szlifowała wasza formę, a szybkość, którą pokazaliście i jaką zobaczyliśmy na 10 kilometrowym biegu dookoła klasztoru jasnogórskiego jest iście sprinterska.

Najszybciej pokonał wymagającą trasę reprezentant Kenii Samuel Kemboi Rutto z czasem 30min i 12sek. Drugie miejsce z niewielką stratą do zwycięscy zajął nasz rodak Radosław Kłeczek. Trzecie miejsce przypadło dla również dla reprezentanta z Kenii Joe Kosgei Komen.

+21%

Wśród pań bezapelacyjnie wygrała reprezentantka Kenii Susy CHEMAIMAK Chebeit z czasem 35min i 13sek co jest nowym rekordem trasy. Za nią zajmując drugą lokatę uplasowała się zawodniczka z Polski Dominika Wiśniewska- Ulfik , a na trzeciej pozycji przybiegła częstochowianka Ewa Brych-Pająk.

W ramach 5BC zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Budowlanych i Architektów w których zwyciężyli, Zbigniew Kalinowski z Polic oraz Barbara Sobczyk z Wrocławia Bieg ukończyło 940 uczestników, co jest aktualnym rekordem frekwencji na naszym biegu. Bardzo nas cieszy, że aż 278 uczestników na listach z wynikami to częstochowianie.

Również 0gromnie cieszymy się na przyjazd zawodników z innych miejscowości. Dziękujemy ze wracacie do Nas. Dziękujemy startującym za stworzenie fantastycznego widowiska i atmosferę jaka wytworzyła się już od wczesnych godzin porannych. Dziękujemy przybyłym kibicom, którzy gorąco i żywiołowo dopingowali zawodników. W tak licznym gronie naszym głównym bohaterom na dystansie 10km biegło się na pewno o wiele lepiej i szybciej o czym świadczą wyniki.

Dziękujemy wolontariuszom, którzy wspomogli nas w największym sportowym przedsięwzięciu w regionie jakim jest Bieg Częstochowski. Wasza pomoc jest bezcenna. Była to 5 jubileuszowa edycja biegu w Częstochowie, to co za rok po raz szósty?

O tym co się przed biegiem, na trasie i tuż po biegu w Częstochowie możecie zobaczyć w kilku galeriach z fotografiami