Gdynia, 21 sierpnia 2012, 14:02, 1559/181532

LINK 1: STRONA INTERNETOWA ZAWODÓW
LINK 2: WYNIKI OPEN - PDF
LINK 3: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 4: ARCHIWUM: GDYNIA

W słoneczną i ciepłą niedzielę w kompleksie leśnym nieopodal obiektów Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostały wyścigi w kolarstwie górskim „MTB Gdynia 2012”. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z Pomorza i okolic, którzy na sportowo postanowili spędzić kończące się już wakacje.

Jako pierwsi wystartowali najmłodsi adepci kolarstwa w wieku 6 – 9 lat, którzy do pokonania mieli jedno okrążenie wokół Hali Sportowo – Widowiskowej Gdynia, czyli trasę o długości 500 metrów. Jako pierwsza linię mety minęła Wilczyńska Małgorzata z Gdańska, natomiast wśród chłopców zwyciężył Gieryk Kacper z Kcynii.

W drugim wyścigu na starcie stanęli zawodnicy w wieku 10 – 12 lat, którzy po okrążeniu Hali swoje kroki skierowali do pobliskiego lasu, gdzie rywalizowali na półtora kilometrowej pętli. Tu najlepsi okazali się Poglettke Karolina z Gdyni oraz Zieliński Kamil z Tuchomia. W wyścigu III na 4,5km pętlę ruszyli zawodnicy ścigający się w kategorii 13 – 16 lat. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się Lorkowska Weronika oraz Szymczak Patryk, oboje z Gdańska.

Najwięcej emocji wzbudził ostatni wyścig, w którym do wali stanęły połączone weteranów oraz zawodników elity, w sumie ponad 100 osób, którzy rywalizowali w formule - kto więcej okrążeń przejedzie w ciągu 2 godzin. Najwięcej, bo 11 okrążeń przejechała dwójka zawodników, z których z przewagą 7 sekund triumfował Kaiser Andrzej z Bytowa przed Ebertowskim Przemysławem z Gniewina. Jako trzeci linię mety minął Formela Daniel. W śród pań zwyciężyła Zabrocka Aleksandra z Borzytuchomia, drugie miejsce przypadło Łuszyczńskiej Joannie z Gdyni a trzecie Wydrowska Elżbieta z Gdańska.

Wszyscy zawodnicy na mecie zostali udekorowani pamiątkowymi medalami a dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe, puchary oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez sponsorów zawodów.

2012-08-09 - Gdynia zaprasza na zawody MTB...