Toruń, 09 lipca 2012, 12:17, 1560/125843

LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI Z ROKU 2011
LINK 5: ARCHIWUM: TORUń

Nasz w 100 procentach kameralny, leśny (bez chodnika i asfaltu) maraton organizowany jest w Toruniu od 2002 roku. Rozgrywany jest na 30 okrążeniach, a na każdym z nich znajduje się podbieg o długości 80 metrów! I oczywiście zaraz za nim następuje zbieg, który także ma 80 metrów :-)

Dotychczas odbyło się 10 Top-Cross maratonów. Pełny maraton ukończyło łącznie 267 osób.

Wszystkie biegi zaliczyli Dominik Drygalski z Bydgoszczy i Przemysław Torłop z Gdańska. Wszystkich uczestników, którzy ukończyli choć jedno okrążenie (można przebiec dowolną ich ilość) jest 465 - przebiegli oni łącznie 24052.95km. Daje to nam łączną sumę 570 maratonów.

W dotychczasowych edycjach uczestniczyli biegacze z całej Polski oraz z Czech, Niemiec, Białorusi i Litwy.

Od tegorocznej edycji, która odbędzie się 28 lipca Top-Cross Maraton poświęcony będzie zmarłemu w czerwcu Jurkowi Stawskiemu z Torunia. Jurek ukończył 7 z pośród 10 maratonów.

Jurek Stawski

Bieg ten organizowany jest praktycznie za pieniążki, które pochodzą z wpisowego. Każdy zawodnik, który ukończył maraton jest wyróżniony w roku następnym i na medalu umieszczone jest nazwisko biegacza, który przebiegł 42.195m

W maratonie jest nie tylko 30 wspomnianych wcześniej podbiegów i tyle zbiegów - mamy również 30 punktów odżywczych :-)

+34%

Każdy uczestnik, który uczestniczy w Top-Cross Maratonie jest zadowolony ze wspaniałej atmosfery. Cała trasa jest otulona zielenią, biegnie się wspaniałymi alejkami tj. zielonymi korytarzami. Serce Polskich Biegaczy serdecznie zaprasza do Torunia na Toruński Top-Cross Maraton im. Jurka Stawskiego!