Tarnobrzeg, 25 czerwca 2012, 12:23, 1623/127135Mirosław Brzęczka

LINK 5: GALERIA ZDJĘĆ - A.TOMCZYK
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 7: ARCHIWUM: TARNOBRZEG

Na zdjęciu: Vitarade Maraton Jezioro Tarnobrzeskie (Andrzej Tomczyk)

Pierwszy Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie już za nami. 23 czerwca 2012 roku na start biegu położony nad malowniczym Jeziorem Tarnobrzeskim zgłosiło się 118 maratończyków, 105 biegaczy na 10 km oraz ponad 60 zawodników i zawodniczek rywalizujących w konkurencji Nordic Walking.

Dystans ponad 42 kilometrów ukończyło 116 biegaczy (101 mężczyzn i 15 kobiet), co daje bardzo dobry rezultat mając na uwadze dosyć trudną i zróżnicowaną trasę.

Bieg Maratoński wygrał STARODUBTSEV Viktor z klubu SK KOVEL na Ukrainie z czasem 02:26:13, co przekłada się na przebiegnięty każdy kilometr ze średnim czasem 3 minuty 26 sekund. Drugi na mecie był TÓTH Tamás z klubu BENEDEK TEAM na Węgrzech z czasem 02:35:11, trzeci Polak DZIUBA Bogdan z klubu KKS VICTORIA STALOWA WOLA z czasem 02:39:22

Wyniki mężczyzn:

1. STARODUBTSEV Viktor, UKR, 02:26:13
2. TÓTH Tamás, HUN, 02:35:11
3. DZIUBA Bogdan, POL, 02:39:22

Pierwsza kobieta przybiegła na metę jako SIÓDMA pośród wszystkich zawodników. FARKAS Katalin z klubu BENEDEK TEAM wygrała Maraton w kategorii kobiet z czasem 03:10:08, co przekłada się na każdy przebiegnięty kilometr w 4 minuty 29 sekund. Drugie miejsce zajęła jej klubowa koleżanka VARGA Éva z czasem 03:28:14, trzecie miejsce przypadło Pani Annie POSMYSZ z klubu YMCA KRAKÓW z czasem 03:30:35

Wyniki kobiet:

1. FARKAS Katalin, HUN, 03:10:08
2. VARGA Éva, HUN, 03:28:15
3. POSMYSZ Anna, POL, 03:30:38

Na uwagę na pewno zasługują zawodnicy z Tarnobrzega i okolic, którzy tak licznie przybyli na najdłuższy dystans biegowy.

113. SZAJDA Adam / WITAR TARNOBRZEG - 05:09:58

Sandomierz reprezentowało 5 osób, Stalową Wolę 4 osoby, Rzeszów – 18 osób, Przemyśl – 5 osób.

Dla wszystkich zawodników mamy miłą niespodziankę. Możecie Państwo pobrać CERTYFIKAT ukończenia biegu na stronie http://www.online.datasport.pl/results620/index.php. Tam również znajduje się obszerna galeria zdjęć i wyniki do pobrania.

W biegu na 10 km (tak naprawdę powinniśmy nazwać do “ćwierć maratonem”, bo zawodnicy przebiegli dokładnie 1/4 dystansu maratończyków) w kategorii OPEN mężczyzn zwyciężył z numerem 78 KAMUSIŃSKI Paweł z klubu BIEGIEM RADOM! z czasem 0:38:27, drugi na metę dotarł z numerem 99 BIERNACKI Tomasz z klubu MOSIR SANDOMIERZ z czasem 0:39:56, trzeci z numerem 53 ŻUK Marek z PRZEMYŚLA z czasem 0:40:08.

W kategorii OPEN kobiet zwyciężyła z numerem 70 PACZOS Barbara z MIELCA z czasem 0:47:41, druga na mecie była z numerem 67 BIERNAT Beata z klubu WITAR TARNOBRZEG z czasem 0:48:46, trzecia dobiegła z numerem 58 SMUTEK Małgorzata z NOWEJ DĘBY z czasem 0:49:05