redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
10 marca 2020, 06:00, 1419/234077Justyna Grzywaczewska
CITY TRAIL: zakończenie rywalizacji w Lublinie, Warszawie i Łodzi

LINK 1: STRONA INTERNETOWA CYKLU
LINK 2: PROFIL CYKLU NA FB
LINK 3: WYNIKI - ŁÓDŻ
LINK 4: WYNIKI - WARSZAWA
LINK 5: WYNIKI - LUBLIN      

W weekend 7-8 marca poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji generalnych cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie, Warszawie i Łodzi. Były emocje, radość, czasami rozczarowanie. Były też kwiaty, które czekały na mecie na wszystkie panie, które wzięły udział w biegach - w ten sposób organizatorzy postanowili uczcić Dzień Kobiet.

Lublin

Profesor. Takim mianem określany jest jeden z najlepszych średniodystansowców w Polsce, dwukrotny wicemistrz świata na 800 m – Adam Kszczot. Po sobotnim biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Lublinie profesorem można nazwać Artura Kerna, który pobiegł znakomicie taktycznie, zwyciężył w zawodach i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej cyklu.

39-letni Artur Kern to niesamowicie doświadczony zawodnik. Startuje w CITY TRAIL od 2014 roku, wygrał 22 biegi. Jest aktualnym rekordzistą Polski na 5000 m w hali. Sobotnia wygrana to potwierdzenie dominacji Artura na lubelskiej trasie przełajowej piątki nad Zalewem Zemborzyckim. Czas Artura to 16:40. Drugi na mecie – Dariusz Samarczenko – uzyskał wynik 16:57. Jako trzeci do mety dotarł Jarosław Bimkiewicz (17:07). Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja generalna mężczyzn.

- Nastawiałem się na mocne bieganie w dniu dzisiejszym. Co prawda mój trening nie był ułożony specjalnie pod ten start, ale kilka ostatnich dni odpuściłem mocne bieganie, żeby nabrać świeżości. Do 4 km Darek był na prowadzeniu. Biegłem za nim kontrolując sytuację. Ruszyłem bardzo mocno na kilometr przed metą, po ok. 400-metrach miałem już ok. 20-metrową przewagę. Darek nie miał już szans mnie dogonić, bo dyktował tempo przez cały dystans, co zawsze dodatkowo męczy.

Wiem, że gdybym zaczekał na krótki finisz, nie byłbym w stanie wygrać z Darkiem – taki błąd popełniłem przed miesiącem i wtedy przegrałem
– mówi Artur Kern - CITY TRAIL traktuję zawsze jako mocną jednostkę treningową. Sam nigdy nie zmęczyłbym się tak na treningu, można popróbować różnych taktyk, szlifować różne elementy treningowe, a przy tym jest fajna atmosfera. Nie ukrywam, że każde zwycięstwo traktuję także jako podnoszenie swojego prestiżu w lokalnym środowisku. Nigdy mi się nie znudzą te biegi – nawet jeśli wygram 10 lat z rzędu i tak nadal będę startował.

Wśród kobiet najszybszą była Dominika Łukasiewicz, która pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 19:20. Dominika wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu – za nieobecną tym razem Natalią Zych. Z kolei drugie miejsce w sobotnim biegu zajęła Magdalena Sekuła (czas 20:09) – trzecia w generalce. Trzecią zawodniczką była tym razem Magdalena Zych (20:37)

W lubelskiej imprezie wzięło udział 247 zawodników. W rywalizacji dzieci i młodzieży wystartowało 60 młodych sportowców. Uroczyste podsumowanie edycji 2019/2020 jest zaplanowane na 17 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (godz. 18:30). Tego dnia wręczone zostaną pamiątkowe medale (otrzymają je zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy. Zawody CITY TRAIL w Lublinie są realizowane przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Warszawa

Olbrzymie emocje zapewnili kibicom biegacze walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Warszawie! Daniel Żochowski i Krzysztof Wasiewicz biegli ramię w ramię jeszcze kilkadziesiąt metrów przed metą. Lepszym okazał się Daniel, który 5-kilometrową trasę w Lesie Młociny pokonał w czasie 15:00, ustanawiając tym samym swój nieoficjalny rekord życiowy.

23-letni Daniel zwyciężył w niedzielę po raz trzeci w edycji. Drugi tym razem i drugi w klasyfikacji końcowej – Krzysztof Wasiewicz – uzyskał wynik 15:01. Jako trzeci do mety dotarł Piotr Parfianowicz (15:18). Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja generalna mężczyzn.

- Dzisiejszy bieg był szybki od startu. Prowadząca grupa minęła pierwszy kilometr po trzech minutach, więc wiedziałem, że jeśli utrzymają takie tempo, jest to bieg na moje maksymalne możliwości. Z kolei moim celem było skupienie się na Krzyśku Wasiewiczu, z którym walczyłem bezpośrednio o wygraną w końcowej klasyfikacji. Zdawałem sobie sprawę, że to zawodnik na znacznie wyższym poziomie niż ja, z dużo lepszymi rekordami życiowymi, więc miałem przed nim respekt. Miałem też świadomość, że jeśli bieg od początku będzie mocny i równo poprowadzony, mam mniejsze szanse na wygraną z Krzyśkiem niż w przypadku walki na finiszu.

Bieg potoczył się tak, że w połowie dystansu ja nieco zostałem za prowadzącą grupą, ale już na 1,5 km przed metą biegliśmy z Krzyśkiem tylko we dwóch. Starałem się dotrzymać mu kroku, na 500 m przed metą Krzysiek zerwał tempo, ale nie odpuściłem i decydujące były ostatnie metry. Udało mi się być dosłownie pół sekundy przed Krzyśkiem. Myślę, że zaważył fakt, że pobiegłem nieco wolniej w środku dystansu, co pozwoliło mi lepiej wytrzymać bardzo szybki finisz
– opowiada zwycięzca. – Daniel Żochowski.

– Jestem zadowolony z tego biegu, z wygranej w cyklu, szczególnie, że zaczynając edycję nie planowałem regularnie startować, więc to zwycięstwo to duża niespodzianka.

Wśród kobiet najszybszą była Emilia Mazek, która pokonała 5-kilometrową trasę w czasie 17:59. Emilia wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji końcowej cyklu – za Iwoną Wichą, która tym razem dotarła do mety na drugiej pozycji w czasie 18:10. Trzecie miejsce w niedzielnych zawodach wywalczyła Magdalena Święcka (czas 18:24), a trzecie miejsce na podium w końcowej klasyfikacji przypadło Izabeli Parszczyńskiej, która w ostatnich zawodach edycji zajęła czwarte miejsce.

W imprezie wzięło udział 608 zawodników. W rywalizacji dzieci i młodzieży wystartowało 238 młodych sportowców. Uroczyste podsumowanie edycji 2019/2020 w Warszawie jest zaplanowane na 18 marca w Kinie Wisła (godz. 18:00 – część dla dzieci, 19:00 – część dla dorosłych). Tego dnia wręczone zostaną pamiątkowe medale (otrzymają je zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Łódź

Szósty bieg CITY TRAIL w Łodzi przyniósł zwycięstwo Grzegorza Petrusiewicza, który tym samym zapewnił sobie wygraną w klasyfikacji końcowej cyklu. Wynik Grzegorza na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella to 16:01. Jako drugi do mety dotarł Maciej Budziński (rezultat 16:20). Trzecie miejsce wywalczył Marcin Patecki (czas 16:22). Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja generalna mężczyzn. Wśród kobiet najszybszą była Kinga Królik, która pokonała trasę w znakomitym czasie - 17:40

Drugie miejsce zajęła Paulina Szymczak (czas 19:08), a trzecią lokatę wywalczyła Natalia Grzegorczyk (wynik 19:24)

- Wystartowałam w dzisiejszych zawodach, aby sprawdzić się przed Mistrzostwami Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie, które odbędą się za dwa tygodnie. Trasa CITY TRAIL w Łodzi jest bardzo przyjemna, ale też miejscami wymagająca, bo dwa razy trzeba pokonać podbieg – szczególnie dał się we znaki na ostatnim kilometrze. Mimo, że dzisiaj Dzień Kobiet, to panowie nie dawali forów – biegłam z panem, który przyspieszał, jak tylko się zbliżałam, żebym go tylko nie wyprzedziła – mówiła po biegu najszybsza z kobiet – wielokrotna medalistka krajowych mistrzostw w kategoriach juniorskich, specjalistka od biegów przeszkodowych oraz na orientację - Kinga Królik.

W klasyfikacji generalnej kobiet w Łodzi zwyciężczynią jest Monika Kaczmarek, która tym razem nie startowała. Drugie miejsce wywalczyła Natalia Grzegorczyk, a trzecie – Milena Gierach.

W imprezie wzięło udział 304 zawodników. W rywalizacji dzieci i młodzieży wystartowało 168 młodych sportowców. Uroczyste podsumowanie edycji 2019/2020 w Łodzi jest zaplanowane na 26 marca w Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (godz. 18:30). Tego dnia wręczone zostaną pamiątkowe medale (otrzymają je zawodnicy, którzy ukończyli co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy. Lokalnym współorganizatorem łódzkich biegów jest firma InesSport.

Poza Lublinem, Warszawą i Łodzią zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. W najbliższy weekend wystartują biegacze z Wrocławia (14 marca) oraz Katowic i Szczecina (15 marca)

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na FacebookuWIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2020-03-28 - CITY TRAIL: czas podsumować 53. biegi se...
  2020-03-03 - Olsztyn i Gdańsk zamknęły piątą kolejkę ...
  2020-02-25 - CITY TRAIL: coraz mniej niewiadomych w k...
  2020-02-16 - Rekordowo szybki bieg CITY TRAIL w Katow...
  2020-02-11 - Olsztyn i Trójmiasto zamknęły czwartą k...
  2020-01-28 - Słoneczny i szybki bieg CITY TRAIL Wrocł...
  2020-01-21 - CITY TRAIL: tym razem startowali biegacz...
  2020-01-13 - CITY TRAIL: weekend na biegowo!...
  2020-01-06 - Jak najlepiej zacząć rok? Na biegowo!...
  2019-12-30 - CITY TRAIL: ostatnie biegi 2019 roku za ...
  2019-12-23 - Przedświąteczne wydanie CITY TRAIL w Poz...
  2019-12-17 - Przełajowa piątka CITY TRAIL w wydaniu l...
  2019-12-12 - Ruszyła trzecia kolejka cyklu CITY TRAIL...
  2019-12-03 - CITY TRAIL: Grzegorz Michalak i Oliwia W...
  2019-11-24 - Medycy na start! - czyli oryginalny pomy...
  2019-11-18 - Historyczny wynik podczas CITY TRAIL w B...
  2019-11-11 - CITY TRAIL: warszawiacy i lublinianie po...
  2019-11-01 - Ponad 7100 biegaczy w pierwszej kolejce ...
  2019-10-28 - CITY TRAIL: rekordowy weekend w Olsztyni...
  2019-10-21 - CITY TRAIL: Lublin, Warszawa i Szczecin ...
  2019-10-15 - CITY TRAIL: jedenasta edycja biegów nad ...
  2019-10-09 - CITY TRAIL kibicuje ojcom!...
  2019-10-07 - CITY TRAIL: rekord trasy we Wrocławiu na...
  2019-10-01 - CITY TRAIL: ósma edycja wystartowała!...
  2019-09-25 - Startuje ósma edycja CITY TRAIL!...
  2019-09-05 - Ruszają zapisy do CITY TRAIL!...


Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768