redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Będzin, 05 marca 2020, 08:00, 1864/249432Organizator
Trudna piątka, czyli Bieg Nowej Wsi po raz dziewiąty!

LINK 1: PROFIL BIEGU NA FB
LINK 2: ELEKTRONICZNE ZGŁOSZENIA
LINK 3: WIĘCEJ INFORMACJI W KALENDARZU
LINK 4: ZOBACZ WYNIKI Z 2019 ROKU
LINK 5: ARCHIWUM: BęDZIN      

15 sierpnia 2012 roku – ten dzień cała społeczność Nowej Wsi pamięta do dziś. Jeszcze kilka miesięcy wcześniej bieganie było tutaj, jak i w wielu podobnych miejscowościach na mapie Polski, uznawane za przejaw dziwactwa i marnowanie życiowej energii. Na pewno nie wszyscy, ale jednak spora część mieszkańców nie widziała w tej aktywności żadnego sensu.

Zaskoczenie było ogromne, kiedy po zaledwie kilku tygodniach przygotowań do Nowej Wsi zawitało 120 biegaczy, by zmierzyć się z zaledwie czterokilometrową, ale specyficzną i trudną trasą. Rok później powiększono dystans do pięciu kilometrów, następnie dołożono klasyfikację Nordic Walking oraz biegi dla dzieci i w tej formie impreza odbywa się już nieprzerwanie. Rekordowa edycja zgromadziła na starcie prawie 300 zawodników.

OPŁATY STARTOWE: IX Bieg Nowej Wsi

 
25 pln

30 pln

40 pln

 
 
do 31
marca

do 7
lipca

w Biurze
Zawodów
 

Limit uczestników: 400 (łącznie bieg i marsz)
 
Marsz Nordic Walking:
- 20 zł – zgłoszenie i wpisowe do 31 marca 2020 r.
- 25 zł – zgłoszenie i wpisowe do 7 lipca 2020 r.
- 35 zł – w dniu biegu.
Biegi dla dzieci darmowe!

Przez te osiem lat zmieniło się wiele. Całe polskie społeczeństwo dojrzało do świadomości, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność. Nie wszyscy jeszcze biorą czynny udział w zawodach, ale w pogodne dni ścieżki leśne i polne są pełne amatorów biegania, maszerowania, jazdy na rowerze. Niemal każdy w swój tygodniowy grafik wplata jakieś formy ćwiczeń, chociażby domowe, stacjonarne. Imprez biegowych jest już tak wiele, że często w ciągu jednego dnia odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń w różnych miejscach Polski, a nawet województwa.

Dlaczego Bieg Nowej Wsi jest wyjątkowy? Ponieważ, pomimo zaledwie pięciokilometrowej trasy, podbiega pod najwyższy punkt powiatu będzińskiego (na całej Wyżynie Śląskiej tylko Góra Świętej Anny jest wyższa). Zawodnicy mają za zadanie zbiec półtora kilometra od linii startu, w tym czasie należy wywalczyć dobre miejsce do ataku. Następnie rozpoczyna się prawie jednostajny 2,5-kilometrowy podbieg, który potrafi dosłownie wykończyć nawet świetnych biegaczy, jeśli tylko narzucą sobie zbyt wysokie tempo. Ostatni kilometr to już zbieg „na łeb, na szyję”, gdzie znów można zyskać sporo miejsc, jeśli tylko w „baku” zostało jeszcze trochę „paliwa”.

136
261
192
282
181
257
186
130
0
2013
2014
2015
2016
2017
2018
2020
 
+92%
-26%
+47%
-36%
+42%
-28%
-30%
Historia frekwencji OPEN

Jednocześnie Bieg Nowej Wsi jest absolutnie dla każdego. Trasę można pokonać spokojnym truchtem albo po prostu przemaszerować z kijkami, satysfakcja jest podobna. Na ostatnim nawrocie możemy się dodatkowo cieszyć pięknym widokiem na Woźniki, a nawet Częstochowę, oddaloną o 50 kilometrów. Finiszującym zawsze kibicuje solidna grupa mieszkańców oraz wolontariuszy, a największe brawa dostaje zwykle ten, kto zamyka całą stawkę, podsumowując jednocześnie rywalizację w Nowej Wsi w danym roku. Od czterech lat bowiem organizatorzy wzbogacili ofertę o Silesian Highland Marathon, czyli Maraton Wyżyny Śląskiej, który obecnie odbywa się w przeddzień Biegu Nowej Wsi. Spora grupa zawodników bierze udział w obydwu wydarzeniach, ponieważ wyjątkowo ceni sobie atmosferę tych imprez.

Wielkim atutem weekendu biegowego w Nowej Wsi jest wspaniała grupa wolontariuszy. Od kilku lat młodzi ludzie, mieszkańcy okolicznych miejscowości robią wszystko, aby zawodnicy wspominali imprezę jak najdłużej. Zgrana i niezwykle sympatyczna ekipa dba o każdy szczegół, ale przede wszystkim sprawia, że z twarzy nie znikają uśmiechy. Tutaj naprawdę czuje się, że każdy zawodnik jest tak samo ważny. Co więcej, przyjeżdżając do Nowej Wsi, staje się przyjacielem całej miejscowości.WIADOMOSCI POWIAZANE
 
  2020-08-20 - IX Bieg Nowej Wsi oraz marsz Nordic Walk...Komentarze czytelników - brakskomentuj informację
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768