Wyniki i zdjęcia z XXVII Biegu Chomiczówki

LINK 5: WYNIKI DRUŻYNOWO - nieoficjalne
LINK 6: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 7: WYSTAW OCENĘ W RANKINGU
LINK 8: ARCHIWUM: WARSZAWA

Na zdjęciu: Iwona Lewandowska - zwyciężczyni biegu na dystansie 15 km (Dorota Świderska, Maratonczyk.PL)

XXVII Bieg Chomiczówki przeszedł do historii. Blisko 900 zawodników z całej Polski w niedzielne południe pokonywało 15 km trasę prowadzącą przez warszawskie Osiedle Chomiczówka. To drugi - po Maratonie Warszawskim - najdłużej nieprzerwanie organizowany bieg w stolicy.

Zgodną opinią startujących trasa była w tym roku wyjątkowo trudna dla biegaczy. Duże ilości śniegu skutecznie utrudniały uzyskanie dobrych czasów - szczególnie długie odcinki zasypanych śniegiem chodników, które pokonywać trzeba było na trzech okrążeniach.

Mimo ciężkiej trasy większość uczestników była zadowolona z biegu. To wszak pierwszy duży bieg w nowym roku i pierwsza okazja do sprawdzenia w rywalizacji z setkami innych biegaczy budującej się na wiosnę formy.

Zwyciężył zdecydowanie Michał Smalec, który z czasem 48:35 na mecie miał ponad 30 sekund przewagi nad goniącymi go Kamilem Poczwardowskim (2 miejsce, 49:06) oraz Błażejem Brzezińskim (3 miejsce, 49:08). Ta trójka pierwsze okrążenie pokonała wspólnie, dopiero na drugim Michał Smalec "odskoczył" i kontynuował bieg samotnie budując systematycznie swoją przewagę.

Czwarty na mecie był Jakub Nowak (51:44) a piąty Rafał Wójcik (51:49), który rozpoczął bieg bardzo spokojnie, by na klejnych okrążeniach zbliżać się i mijać kolejnych zawodników. Start Rafała był bardzo treningowy, niemniej w drugiej połowie dystansu odezwała się w nim nutka ścigania :-)

Ilustracje: D.Swiderska, Maratonczyk.pl (2010)

Wśród kobiet od samego początku samotnie prowadziła Iwona Lewandowska (56:37), która swoim tempem, niezagrożona przez rywalki minęła jako pierwsza linię mety z niemal 3 minutową przewagą nad drugą zawodniczką - Remaldą Kergyte z Litwy (59:07). Trzecie miejsce zajęła Renata Kalińska (1:00:59)

XXVII Bieg Chomiczówki ukończyło 875 osób, co stanowi kolejny wzrost frekwencji w stosunku do ubiegłego roku (o blisko 30% - w roku 2009 bieg ukończyły 684 osoby). Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymali podobnie jak rok temu ciepły posiłek oraz zaopatrzeni zostali przez Decathlon - jednego ze sponsorów biegu - w bezcenne w takich zimnych i wietrznych warunkach - folie termiczne.

Godzinę przed startem do głównego biegu wystartował bieg w zamyśle towarzyszący - V Bieg o Puchar Bielan rozgrywany na dystansie 1 okrążenia, czyli 5 km. Powoli ta impreza dogania dystans główny - wystartowały w niej w tym roku 434 osoby (w roku 2009 - 351 osób). Zwyciężyli Michał Bernardelli (15:39) oraz Ewa Lewandowska (18:41).

W ramach XXVII Biegu Chomiczówki rozegrano także rywalizację drużynową, w której zwyciężyła drużyna 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina (w składzie Rafał Wójcik, Paweł Markowski i Michał Markowski). Trzy drużyny reprezentujące MaratonyPolskie.PL TEAM zajęły wspaniałe 31, 58 oraz 81 miejsca :-)

Patronami medialnymi imprezy były między innymi wspólnie portale MaratonyPolskie.PL oraz Maratonczyk.PL

2010-01-13 - Ponad 1500 osób pobiegnie w Biegu Chomic...
  2009-12-17 - Ruszyły zapisy do XXVII Biegu Chomiczówk...