Azja, 11 listopada 2018, 16:09, 2007/253660
Walczewski
Polki Mistrzyniami ¦wiata Wojskowych w maratonie

LINK 1: ODWIED¬ STRONĘ 201RACES.COM
LINK 2: ARCHIWUM: ZAGRANICA - AZJA

Dzi¶ w słonecznym Libanie odbył się Beirut Maraton, a wraz z nim Mistrzostwa ¦wiata Wojskowych bardzo silnie obsadzone przez Polskich zawodników. W nocy mieli¶my tutaj potężn± burzę, ale rano już było niestety... ładnie.

Dziewi±te miejsce zaj±ł Marcin Chabowski a czas 2:14:40 dał mu tytuł Wice Mistrza ¦wiata Wojskowych w maratonie. Szesnaste miejsce zaj±ł Arkadiusz Gardzielewski, trzydzieste pi±te Artur Pelo. Drużynowo nasi zawodnicy zdobyli br±zowy medal.

539. Slawomir Smolinski - 5:11:35

Jeszcze większy sukces odniosły nasze dziewczyny w składzie Olga Ochal, Ola Lisowska, Karolina Pilarska i Monika Stefanowicz. Zajmuj±c odpowiednio 7, 9, 12 i 18 miejsce dziewczyny wywalczyły złoty medal drużynowo. Co ważne, obroniły tym samym sukces sprzed dwóch lat – w Turynie w 2016 roku także stały na najwyższym mundurowym podium.

Jakby tego wszystkiego było mało Olga Ochal zdobyła także złoty medal indywidualnie a Ola Lisowska br±zowy.

7. Olga Kalendarova Ochal - 2:38:14
9. Aleksandra Lisowska - 2:38:55
12. Karolina Pilarska - 2:44:50
18. Monika Stefanowicz - 2:57:58

Pozdrawiaj± Was Michał i Sławek, maratońscy podróżnicy, którzy w ci±gu 10 lat przebiegn± maraton w każdym kraju ¶wiata. Dzisiejszy Bejrut Maraton był naszym 31 krajem, zajęli¶my miejsca…. A zreszt± nieważne, grunt że dobiegli¶my! Za dwa tygodnie startujemy w maratonie w Senegalu. Więcej o nas przeczytacie na 201races.com

Pełna relacja video z maratonu już za kilka dni na naszym portalu!