Radom, 08 marca 2011, 09:50, 1532/54577Rafał Wilczyński

LINK 4: MAPA UCZESTNIKÓW BIEGU
LINK 5: ZOBACZ WYNIKI BIEGU
LINK 6: ARCHIWUM: RADOM

Na zdjęciu: autor zdjęcia: (Włodzimierz Oczakowski)

Przy zmieniaj±cych się warunkach pogodowych w minion± niedzielę ponad 600 osób biegało na głównym deptaku (ul. Żeromskiego) w Radomiu w IV Biegu Kazików. (¦w. Kazimierz jest patronem Radomia.)

W ramach imprezy odbyły się trzy biegi: biegi młodzieżowe na zróżnicowanych dystansach z podziałem na szkoły: podstawowe, gimnazjalne i szkoły ¶rednie, bieg charytatywny na dystansie 3 km "Pomagamy Kubie", z którego dochód przeznaczony został choremu, młodemu radomskiemu siatkarzowi Kubie Pastuszce, oraz Bieg główny na dystansie 10 km.

W biegu głównym aż 333 zawodników pokonało trasę, a najszybciej dokonał tego zawodnik z Gogolina woj. Opolskie, 26 letni Radosław Kłeczek (30:10), siedmiokrotny MP i MME. Drugie miejsce zaj±ł 31 letni zawodnik Unii Hrubieszów Artur Kern (30:17) - br±zowy medalista MMP i IV maratończyk z Dębna 2010 r., aktualny halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 m. Na miejscu trzecim uplasował się Sergiej Fiskowicz (UKR, 30:19), który poprzednio w Radomiu wygrywał i dwukrotnie był drugi.

W¶ród 51 kobiet zwyciężyła wielokrotna srebrna i br±zowa medalistka MP-29-letnia Aleksandra Jakubczak (34:39) z AGROS-Zamo¶ć, która w Radomiu wygrała już dwukrotnie. Na miejscu drugim w¶ród kobiet uplasowała się Iwona Lewandowska, 25 letnia zawodniczka LKS VECTRA-DGS Włocławek (35:02), srebrna i br±zowa medalistka MP. Trzecie miejsce zajęła 22-letnia Mołdawianka, Lilia Fiskowicz (35:05)

+42%

Dopisali w tym roku także sami radomianie, których pobiegało w obu biegach ponad stu! W biegu charytatywnym na 1 miejscu zameldował się Łukasz Pawiński, a w biegu głównym pierwszy z Radomia - Piotr Kaniewski na miejscu 36.

Głównym organizatorem biegu jest założony w 2007 roku UKS "TECHNIK" Radom, którego Prezesem jest Artur Błasiński (złoty medalista MMP, srebrny MPS w biegu maratońskim) oraz Klub Maratończyka AZS Politechnika Radomska założony w 1984 r., którego Prezesem jest Tadeusz Kraska - aktywny biegacz maj±cy na swoim koncie ponad 80 maratonów na całym ¶wiecie.

Władze miasta reprezentował od pocz±tku do końca dekoruj±cy zwycięzców Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Radomskie Kaziki finansowane s± ze ¶rodków Gminy Miasta Radomia, oraz wspomagaj± je biegaj±cy sponsorzy np.: firma WIKOSS-SPORT Pana Sebastiana Kosobudzkiego oraz firma AutoGaz-Centrum wła¶ciciel Jarosław Zagożdżon.

Pierwsza trójka „Kazimierzy” w biegu głównym otrzymała okazałe puchary z dedykacj±.

Zawody komentowali: Nina i Rafał Wilczyńscy

2011-03-03 - W niedzielę Radomski Bieg Kazików...