redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Przeczytano: 4149/616229 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Nowa kolekcja butów marki Altra
Autor: runcentre.pl
Data : 2018-09-18

Zbliżająca się jesień zwiastuje pojawienie się nowości dla biegaczy. Do Polski dotarła właśnie najświeższa kolekcja butów do biegania marki Altra. Amerykańska firma jest znana przede wszystkim ze swojej autorskiej technologii FootShape®. Dzięki temu, buty gwarantują więcej miejsca na palce, co odpowiada naturalnemu ułożeniu stopy na podłożu.

To zastosowanie pozwala osobom szukającym szerszej powierzchni dla stopy znaleźć właściwe rozwiązanie. Ponadto, drugim charakterystycznym znakiem rozpoznawczym marki jest ZeroDrop® - każde buty do biegania Altra posiadają zawsze zerowy drop, co wymusza bieganie ze śródstopia będące najbardziej naturalnym i przede wszystkim zdrowym sposobem poruszania się na trasie. Wspomniane właściwości występują można, rzecz jasna, znaleźć także w najnowszej propozycji Altra. Jak prezentują się buty biegowe z kolekcji jesień 2018 roku?


Altra Escalante 1.5

Najpopularniejszy wśród butów Altra model na szosę to niezwykle lekka i wygodna propozycja dla osób biegających po asfalcie. Buty do biegania Escalante 1.5 posiadają podeszwę o grubości 24 mm, co czyni je właściwym wyborem na treningi oraz starty na dystansach do półmaratonu włącznie. Sama podeszwa została wykonana z wytrzymałej pianki Ego – jest to skuteczne rozwiązanie ze względu na jej sprężyste właściwości pozwalające na mocne odbicie od podłoża przy każdym kroku. Dzięki tej piance buty biegowe Altra, mimo swojej niezbyt grubej warstwy, są bardzo wygodne i amortyzują wstrząsy powstałe przy uderzeniu stopy o podłoże.


Altra Torin Knit 3.5

Kolejny model charakteryzuje się nieco większą amortyzacją, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzi się na dystansie maratonu. Buty biegowe Torin Knit 3.5 są wyposażone w 28 mm podeszwę, co zapewnia im odpowiednią amortyzację na dłuższe wybieganie po asfalcie. W porównaniu do swojego poprzednika – wersji 3.0 – cholewka obuwia została wykonana w technologii Knit, czyli jest całkowicie tkana. Ze względu na to zastosowanie buty stają się jeszcze lepiej dopasowane dają wrażenie jeszcze lepszego przylegania, co pozwala biegaczowi czuć się jeszcze pewniej. Najnowsze buty biegowe marki Altra, a w zasadzie ich podeszwa, zostały dodatkowo wyposażone w technologię A-Bound. Dzięki temu zawodnik otrzymuje jeszcze więcej energii przy odbiciu stopy od podłoża.


Altra Lone Peak 4.0

Ten model, w porównaniu do poprzedniego, uległ największemu przeobrażeniu – nie tylko ze względu na ogólny wygląd, ale i zastosowane technologie. Przede wszystkim, zmieniona została podeszwa, choć jej grubość niezmiennie wynosi 25 mm. Buty posiadają bieżnik wyposażony w kosteczki TrailClaw. Dzięki temu są one bardziej przyczepne, a odpowiednie rozstawienie wspomnianych kosteczek pozwala stabilnie trzymać się na błotnistym terenie, co wpływa korzystnie na ogólną przyczepność obuwia. Sam bieżnik z kolei został oparty na gumie MaxTrac, dlatego biegacz cieszy się lepszą trakcją oraz wytrzymałością.

Co różni model z kolekcji 2018 od wersji 3.5, to także wkładka StoneGuard. Jest nie tylko anatomicznie dopasowana do stopy, ale także lżejsza i bardziej elastyczna. Ponadto, buty biegowe Altra Lone Peak 4.0 zyskały odświeżony design, co czyni je jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją dla trailowych biegaczy wybierających lasy oraz szutry.


Altra Olympus 3.0

Najbardziej amortyzowany (grubość podeszwy – 33 mm) trailowy model marki Altra prezentuje się bardzo okazale. Porównując go z ubiegłorocznym, można wyróżnić przede wszystkim poszerzenie w okolicach pięty, dzięki czemu but jest jeszcze lepiej dopasowany, a w okolicach śródstopia bardziej przylega do stopy, zwiększając komfort i stabilność. Buty do biegania Olympus 3.0 posiadają elastyczną i responsywną podeszwę środkową ze względu na technologię InnerFlex, co przekłada się na większą naturalność przy każdym kroku.

Podobnie jak swój poprzednik całość podeszwy została oparta o Vibram. Przekłada się to na maksymalną stabilność oraz przyczepność buta do podłoża. W ten sposób model charakteryzujący się największą amortyzacją będzie oczekiwanym wsparciem także na skałkach i podczas zbiegów. Mimo swojej grubości najnowsza propozycja wciąż pozostaje bardzo lekka i waży zaledwie 303 g (przy rozmiarze 44.5)

Gdzie szukać?

Najszersza oferta i największy wybór zarówno męskich, jak i damskich butów biegowych Altra znajdziesz bezpośrednio u oficjalnego przedstawiciela marki w Polsce – TriCentre oraz w specjalistycznych sklepach biegowych. Zarówno biegacze trailowi, jak i osoby preferujące szosę mogą znaleźć model odpowiedni właśnie dla swoich potrzeb.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiałSerwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768