redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Przeczytano: 2673/540472 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Altra - nowa marka butów biegowych w Polsce
Autor: runcentre.pl
Data : 2017-09-16

Jesień 2017 zwiastuje wejście do Polski nowej marki butów biegowych. Altra, bo o niej mowa, nieustannie zdobywa coraz większe zaufanie wśród sportowców szukających wsparcia dla swojej techniki, a także samego komfortu działania. Firma początkowo działała w trailu, jednak z czasem zaczęła odnosić sukcesy także na szosie. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych marek, która w końcu doczekała się swojego przedstawiciela w Polsce. Dlaczego akurat te buty do biegania szybko zyskały renomę i co wyróżnia je na tle innych brandów?


Początki marki

Altra oficjalnie na rynek wkroczyła w 2009 r., jednak prace nad jej stworzeniem trwały już kilka lat wcześniej. Jej założycielem był Golden Harper – właściciel jednego ze sklepów sportowych w Stanach Zjednoczonych, którego główną ideą było stworzenie butów do biegania poprawiających biegową technikę oraz zapobiegającą powstawaniu kontuzji. Założyciel miał wizję marki, która będzie opierać się w 100% na naturalności. Zauważył, że tradycyjne buty biegowe cechują się spiczastym wykończeniem oraz dropem (różnica w wysokości między piętą a przednią częścią stopy) będącym nawet dwukrotnie wyższym w okolicach pięty. Do tej pory uważano, że właśnie takie rozwiązania gwarantują stabilność i komfort stopom, jednak Harper postanowił to zweryfikować. Posługując się piekarnikiem w swoim miejscu pracy, wydrążył materiał w jednym z modeli ze swojego sklepu, tworząc buty do biegania stanowiące pierwowzór tego, czym dziś jest Altra. Dodatkowo wsparł się badaniami lokalnego uniwersytetu, które potwierdziły słuszność jego założeń – projekt Harpera gwarantujący naturalne dopasowanie do stopy poprawia komfort ruchu i technikę, a także efektywność. Mając za sobą naukowe dowody, postanowił na szeroką skalę rozwinąć swoją autorską ideę, tworząc oryginalną i innowacyjną markę.


Wykorzystane technologie

1. ZeroDrop™

Golden Harper jest autorem rozwiązania, z którego chętnie korzystają dziś także inne marki. Marka Altra jako pierwsza charakteryzowała się zerowym dropem, tworząc buty biegowe, w których stopa oraz przednia część stopy znajdują się na tym samym poziomie. To zastosowanie pozwala zawodnikowi naturalnie ułożyć stopę – dokładnie w taki sam sposób, kiedy stoimy boso. Co ważne, biegacz unika przeciążeń dla kręgosłupa i przez cały wysiłek utrzymuje odpowiednią postawę ciała. Technologia ZeroDrop™ wymusza bieganie ze śródstopia, dlatego stawiane kroki są stabilne i nie powodują wstrząsów.


2. FootShape™

Poza autorską technologią ZeroDrop™, buty do biegania posiadają jeszcze jedną pionierską technologię. Zgodnie z wizją Harpera Altra została oparta o rozwiązanie FootShape™. Dzięki niemu stopa jest ułożona naturalnie w bucie, który dopasowuje się do jej kształtu. Warto zwrócić uwagę na to, jak wygląda tradycyjny but biegowy. W nich palce są ściśnięte i ocierają się o siebie, co sprzyja nieprzyjemnym pęcherzom. Modele tworzone przez Altrę gwarantują naturalne rozłożenie palców. Zastosowanie poszerzonej cholewki przede wszystkim redukuje nadmierną pronację, czyli uciekanie stopy w stawie skokowym do środka. Ponadto, biegacz odczuwa większy komfort i nie martwi się pęcherzami czy też problemem ze schodzącymi paznokciami. Buty biegowe Goldena Harpera, dzięki FootShape™, zapobiegają rozwojowi haluksów, nerwiaków i chronią przed zapaleniem powięzi podeszwowej. Zawodnik twardo i naturalnie stąpający po podłożu nie naraża się na wstrząsy nawet podczas intensywnego bądź długotrwałego wysiłku.


3. Fit4Her

Poza zastosowaniem autorskich rozwiązań, Golden Harper zdawał sobie sprawę z tego, że kobieta potrzebuje inaczej butów do biegania niż mężczyzna. Stopa damska różni się od męskiej pod względem anatomii, dlatego Altra tworzy buty biegowe osobno dla każdej z płci. Te przeznaczone dla pań są właściwie spasowane z kształtem stopy, by zapewnić wsparcie i komfort na każdej trasie. Inżynierowie marki pochylili się szczególnie nad takimi kwestiami jak specyficzna budowa śródstopia i jego kości, wąska pięta oraz wyższe podbicie. Specjalnie wyprofilowana cholewka gwarantuje przestrzeń palcom, co zapobiega ściskaniu damskiej stopy, a jej optymalna szerokość chroni przed schodzącymi paznokciami.


Altra uczy biegać

Głównym założeniem Goldena Harpera było szerzenie idei naturalnego, lepszego biegania. Stąd też nazwa Altra, która jest akronimem hasła „Learn To Run”. Te buty biegowe mają wspomóc każdego zawodnika w pracy nad techniką, co przekłada się zarówno na komfort, jak i efektywność wysiłku. Obuwie sportowe Altra jest już dostępne w Polsce. Obecnie można je znaleźć w TriCentre w Poznaniu, TriathlonStore.pl w Gdańsku oraz RunPlanet w Zielonej Górze. Jeszcze przed końcem roku przedstawiciele marki pojawią się na trzech imprezach W okresie jesiennym marka pojawi się także na dwóch imprezach – 22. września podczas Maratonu Warszawskiego, 13. października na expo Poznań Maraton oraz 4. listopada na półmaratonie w Gdańsku. Będzie tam można uzyskać jeszcze więcej informacji na temat konkretnych modeli, a także je przetestować. Na wiosnę buty do biegania Altra będą sukcesywnie pojawiać się w najlepszych sklepach biegowych w całej Polsce. Wiosną buty do biegania Altra pojawią się również w kolejnych specjalistycznych sklepach biegowych w całej Polsce.

Przedstawicielem marki w Polsce jest firma Run CentreKomentarze czytelników - 2podyskutuj o tym 
 

henry

Autor: henry, 2017-09-17, 16:37 napisał/-a:
Tak sobie myślę,że skoro tyle firm produkuje buty do biegania to w końcu staną się onetańsze.

 

Autor: Ryszard N, 2017-09-20, 22:42 napisał/-a:
Heniu, wręcz odwrotnie. Pomijam już NIKE VAPORFLY4% w których mieli pobić rekord świata ( 999 pln ) oraz Adidasa ze swoimi mutacjami BOOST-ów ( 500-850 pln ) ale z ASICSEM jest podobnie a to chyba, obok NEW BALANSE, firmy które wiodą prym w Polsce i na świecie.
Nowe pomysły, nowe technologie. Z tą marką może być kłopot. Kompletny brak rozpoznawalności może utrudniać zdobycie rynku. Przykładem może być UNDER ARMOUR, marka która na rynku amerykańskim skutecznie poradziła sobie z Adidasem, ( druga pozycja w sprzedaży po NIKE ) a w Polsce raczej słaba sprzedaż. Co więcej, buty z dropem 0 lub 4 miały swój czas i o ile 4mm jest częściej używany to zerowy raczej sporadycznie. Nie koniecznie zdrowe może być przechodzenie do butów z takimi rozwiązaniami.
Jeżeli chodzi o buty w niskich cenach to pozostaje Decathlon oraz promocje w Lidlu lub wyprzedaże starszych modeli.

 Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768