redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA

W Policach zakończył się dziko wyjątkowe wydarzenie biegowe „Dziki Weekend 2017”.

W dniach 18-20 sierpnia odbywał się w Policach festiwal biegowy „Dziki Weekend 2017”, w trakcie którego biegacze mieli okazję rywalizować w biegu nocnym na 5 km, dziennym na dwukrotnie dłuższym dystansie oraz biegu ekstremalnym z przeszkodami na 7,5 km. Ta największa tego typu impreza w województwie zdobywa coraz większe uznanie wśród biegaczy, których w Policach pojawiło się w ciągu trzech dni blisko 2600 uczestników z całej Polski w każdej kategorii wiekowej!

Interesujący pakiet startowy

Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik”, które po raz kolejny już podjęło się organizacji imprezy, zapewniło uczestnikom niezwykle ciekawy i bogaty pakiet startowy. Zawodnik, który zapisał się na cały weekend, mógł tam znaleźć między innymi oryginalnie zaprojektowaną koszulkę techniczną oraz buff z oficjalnym znakiem rozpoznawczym imprezy, czyli dzikiem „monstrum”. Niezwykle dużą popularnością cieszyła się też oficjalna kolekcja odzieży „Dziki Weekend”, którą można było nabyć w trakcie trwania imprezy w biurze zawodów. Organizatorzy zapewnili też każdemu miłośnikowi biegów smaczny posiłek regeneracyjny w stołówce miejscowej szkoły podstawowej (sobota i niedziela), a dodatkowo w sobotę serwowano także prawdziwego dzika z wojskowej kuchni polowej!


Bieganie i zwiedzanie

Wszyscy chętni mieli także okazję wziąć udział w niezwykle ciekawej wycieczce krajoznawczej do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Ta dodatkowa atrakcja cieszyła się szczególną popularnością wśród biegających rodziców z dziećmi, którzy mogli dzięki temu spędzić miło czas ze swoimi pociechami.

Nocne bieganie wśród tajemniczych dźwięków


Policki festiwal biegowy rozpoczął się punktualnie o godz. 21.45 w piątek 18 sierpnia, gdy rekordowa liczba ponad sześciuset biegaczy wyruszyła, aby pokonać pętlę dzika o długości 5km. Pomimo niezbyt korzystnej sytuacji pogodowej tuż przez samym startem (padający deszcz) nastawienie było niezwykle bojowe, co zwiastowało zaciętą rywalizację wśród faworytów biegu.

Na starcie oprócz triumfatora poprzedniej edycji Dawida Dworaka stanęło w tym roku wielu dobrych zawodników, takich jak Bartosz Nowicki, Błażej Król oraz Rafał Wójcik (Olimpijczyk z Sydney 2000). Sam przebieg rywalizacji pokazał, że obrońca tytułu nie będzie miał w tym roku łatwego zadania.


VII Nocny Bieg Szlakiem Dzika zakończył się pewnym zwycięstwem Bartka Nowickiego z bardzo dobrym jak na warunki pogodowe wynikiem 18:15. Na drugiej pozycji finiszował Błażej Król z Lęborka, a dopiero trzeci wpadł na metę Dawid Dworak z Poznania, który stracił do zwycięzcy 21 sekund. Organizatorzy zadbali też o „efekty specjalne” na trasie w postaci odtwarzania przebiegającym zawodnikom dzikich dźwięków „Puszczy Wkrzańskiej”.

Sobota pełna przygód

Właściwa rywalizacja, która miała zadecydować o wyłonieniu głównych faworytów całej edycji rozpoczęła się w sobotę o godz. 12.15.


Sam przebieg rywalizacji pokazał, że wyłoniona w biegu nocnym czołówka biegaczy będzie toczyć zaciętą walkę o zwycięstwo w całej edycji. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie w dokładnie tej samej kolejności, co kilkanaście godzin wcześniej.


W sobotę oprócz rywalizacji dorosłych biegaczy odbyła się też seria biegów dla najmłodszych (od przedszkolaków po gimnazjalistów) w ramach Biegu Szlakiem Małego Dzika. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały medale oraz słodki poczęstunek a te, które wbiegły na metę jako pierwsze, mogły też zdobyć dodatkowe trofea w postaci statuetek dzika.

Ekstremalna Niedziela z nowym mistrzem

Najbardziej wyczekiwany przez wszystkich uczestników imprezy bieg zaplanowany został na niedzielne przedpołudnie. O popularności Ekstremalnego Dzikobiegu świadczy już sama liczba uczestników. Na starcie stanęło tym razem ok. 900 zawodników, czyli dwukrotnie więcej niż w poprzednim roku! Pierwsza fala zawodników, złożona w większości z liderów po dwóch poprzednich dniach, wyruszyła w trasę na dystansie 7,5km prawie punktualnie o godz. 11.15, wielkim zaskoczeniem był start Naszej brązowej Medalistki z Rio 2016 – Moniki Michalik. Monika ukończyła bieg wraz z siostrą i po biegu stwierdziła że to nie są zapasy :-)


Uczestnicy tym razem stanęli przed nie lada wyzwaniem, bo na ich drodze, co chwila piętrzyły się nie tylko różnego rodzaju przeszkody naturalne (błoto, wąwozy, konary, drzewa, strome podejścia), ale też te przygotowane specjalnie przez organizatorów (ścianki, ślizgawki, przeszkody wodne, małpi gaj, wspinaczka, liny, ściany ruchome, drabiny itd.). Jedną z najbardziej oczekiwanych przeszkód było czołganie pod Kołowym Transporterem Opancerzonym „Rosomak”, który został użyczony organizatorom przez 12 Brygadę Zmechanizowaną ze Szczecina. Warto tu nadmienić, że to w dużej mierze dzięki żołnierzom tej formacji, powstała zdecydowana większość przeszkód wymyślonych przez organizatora.


Niezwykle zacięta rywalizacja toczyła się na trasie Dzikobiegu. Była to ostatnia szansa triumfatora poprzedniej edycji Dawida Dworaka na zwycięstwo indywidualne w trakcie „Dzikiego Weekendu 2017”, czyli walka toczyła się o prestiż. I na końcu okazało się, że Mistrz z poprzedniego roku pokazał klasę zwyciężając bezapelacyjnie przed Rafałem Wójcikiem oraz Bartkiem Nowickim. Niestety nie pozwoliło to na zwycięstwo w ostatecznej klasyfikacji punktowanej za 3 dni, a nowym Mistrzem „Dzikiego Weekendu 2017” został Bartek Nowicki.


Organizatorzy postanowili w tym roku również zadbać o najmłodszych biegaczy i przygotowali dla nich mini trasę ekstremalną. Na starcie pojawiło się ok. 120 dzieci, a tym najmłodszym (od 8 lat) mogli towarzyszyć rodzice. Dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali medale oraz dodatkowo trofea w postaci statuetek.


Dziki Weekend 2018

Już teraz Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik” oraz współorganizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy na kolejną edycję „Dzikiego Weekendu”, która odbędzie się w dniach 17-19 sierpnia 2018 (zawsze przedostatni tydzień sierpnia). Jak zapewniają „dziki z Polic” pomysłów na nowe przeszkody im nie brakuje i radzą wszystkim już teraz przygotować się na kolejne ekstremalno-biegowe przeżycia w Policach.


Zapraszamy na www.dzikiweekend.pl lub FB: Dziki Weekend, pozdrawiamy Organizatorzy Stowarzyszenie Klub Biegowy „Dzik” Police.

INFORMACJA POSIADA MULTI-FORUM
POROZMAWIAJ
Biegi przełajowe

Dziki Weekend 2018 - Police, 17-19.8.2018

1
2017-12-21
Biegi przełajowe

2017 - VII Dziki Weekend 2017

1
2016-11-30
Biegi przełajowe

2015 - V Bieg Szlakiem Dzika

1
2015-02-02
Biegi przełajowe

2014 - 4 Bieg Szlakiem Dzika

2
2014-08-15
Biegi przełajowe

2012 - 3 Bieg Szlakiem Dzika

6
2012-08-05
Biegi przełajowe

2011 - 2 Bieg Szlakiem Dzika

29
2012-01-04
Biegi przełajowe

2010 - 1 Bieg Szlakiem Dzika

4
2010-08-11
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768