Twoja ocena:brak

Empire State Building NYC
Autor: puchacz
Data : 2004-02-05

W Nowym Jorku odbył się 26.Bieg na Empire State Building. Biegacze mieli do pokonania 86 pięter i 1576 stopni. Wystartowało 117 osób (84 mężczyzn, 33 kobiet). Pod nieobecność etatowego zwycięzcy z poprzednich lat Australijczyka Paula Crake zwyciężył znany nam z biegu "Złote Schody Poltegoru" Austriak Rudolf Reitberger. Wyprzedził bliźniaków z Izraela braci Alterman. 6 miejsce zajął Tomasz Klisz (4 na Poltegorze), 13 Jarosław Łazarowicz (1 na Poltegorze), 21 Dominik Jazic (9 na Poltegorze).
Wśród kobiet Austriaczka Andrea Mayr poprawiła pochodzący z 1996 r. rekord trasy i ... zajęła 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Najstarszy uczestnik zawodów, 92-letni Włoch Chico Scimone pokonał dystans w 43:25.

Kobiety:
1. Andrea Mayr (AUT) - 12:08; 2. Cindy Moll-Harris (USA) - 13:26; 3. Amy Fredricks (USA) - 13:48
Mężczyźni:
1. Rudolf Reitberger (AUT) - 10:37; 2. Ran Alterman (ISR) - 10:53; 3. Dan Alterman (ISR); 4. Paul Low (USA) - 11:11; 5. Toby Tanser (USA) - 11:37; 6. Tomasz Klisz (AZS-AWF Katowice) - 12:02...13. Jarosław Łazarowicz (Poltegor WKTRi Wrocław) - 13:02; 21. Dominik Jazic (Nowy Sącz) - 13:34