Twoja ocena:brak

Mistrzostwa Swiata w biegu po schodzach
Autor: Andrzej Puchacz
Data : 2002-10-30

W Kuala Lumpur odbyły się 1.Mistrzsotwa Świata wBiegach po Schodach. Zawodnicy dobiegali 800 m (pod gorę) do stop wieży, aby następnie pokonać 2058 stopni. Czołowe miejsca zajęli biegacze gorscy. Mistrzem świata został Nowozelandczyk Jonathan Wyatt (aktualny mistrz świata w biegu alpejskim) przed zwycięzcą biegu na Empire State Buliding Australijczykiem Paulem Crake'iem i znanym z biegu na Poltegor (zajął tam 10 miejsce) Austriakiem Rudolfem Reitbergerem. Najlepszy polski biegacz po schodach Jarosław Łazarowicz zajął 9 miejsce. Także w biegu kobiet mieliśmy polski akcent. Zwyciężyła Melissa Moon -aktualna mistrzyni świata w biegu anglosaskim. Wiedzieliśmy o tym, że jej babka była Polką, ale po raz piewszy w oficjalnych zawodach użyła także polskiego nazwiska. Niestety, organizator zamiast przynależności państwowej podał ... numery paszportow, dlatego nie zawasze mogę podać państwo uczestnika.