Twoja ocena:brak

Dobryński, Fligert na drugich miejscach w Europie
Autor: Jan Stasiczek za pap
Data : 2002-10-06

Adam Dobrzyński (Ekspres Katowice) zajął drugie miejsce w 72. Maratonie Pokoju w Koszycach. Były mistrz Europy juniorów w biegu na 3000 m przez przeszkody uzyskał trzeci w tym roku wynik w Polsce - 2:12.53.

Zwyciężył, tak jak rok temu, David Kariuki z rezultatem 2:12.40. Kenijczyk jest pierwszym zawodnikiem w historii tego biegu, który trudną trasę pokonał poniżej 2 godzin i 13 minut. Poprzedni rekord, na starej trasie, wynosił 2:13.34 i od 1978 roku należał do Go Chun Sona z KRL-D. Natomiast rekordzistą nowej trasy był Kariuki, który rok temu triumfował z wynikiem 2:13.27.
Za zwycięstwo w 72. edycji koszyckiego maratonu (jeden z najstarszych na świecie), a także ustanowienie rekordu trasy otrzymał w nagrodę sześć tysięcy euro.
W gronie inwalidów na wózkach na drugiej pozycji uplasował się Wiesław Fiedor (Start Nowy Sącz). Wygrał Słowak Daniel Kukla.
W biegu półmaratońskim także drugie miejsce zajęła Bogdana Ciepłak (RMKS Rybnik). Zwyciężyła Słowaczka Zuzana Novackova. (PAP)

Triumfatorka Maratonu Warszawskiego w 2000 roku Ewa Fliegert (MLKS Goświnowice) z wynikiem 2:54.00 zajęła drugie miejsce w 9. maratonie w austriackim Grazu.
Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Eva-Maria Gradwohl, a w gronie mężczyzn. Kenijczyk Samwel Okemwa. Startowało 7000 osób. (PAP)