Twoja ocena:brak

Bieg Nadwarciański
Autor: Krzysztof Grzybowski
Data : 2000-01-01

Jednym z punktów obchodów 50-lecia II LO w Gorzowie był sobotni (09.09) II Bieg Nadwarciański na dystansie około 5 km. Trasa biegu wytyczona została wokół "ogólniaka" gdzie trzeba było pokonać 5 pętli, ze startem i metą na boisku szkolnym. A że zawody biegowe odbywały się w moim rodzinnym mieście, wiec wziąłem w nich udział. Bieg ten miał zasięg lokalny. Był słabo rozreklamowany, dlatego nie był mocno i licznie obsadzony. Start nastąpił w gronie 33 zawodników w tym 7 kobiet na trasę wiodącą ulicą, chodnikiem i odcinkiem drogi o profilu przełajowym, co czyniło trasę trudną. Przed i po biegu była udostępniona dla biegaczy szatnia z prysznicami (ciepła woda). Przeprowadzona została klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn bez podziału na kategorie wiekowe. Nie pobierano wpisowego, lecz nie było dyplomów ukończenia biegu. Uczestnicy biegów nie otrzymali żadnych pamiątek z biegu jak: nalepka, znaczek, lub proporczyk i nie wydano komunikatu końcowego. Po zawodach każdy biegacz mógł się napić ciepłej herbaty.

Oprócz biegu głównego zostały przeprowadzone biegi dla młodzieży na krótszych dystansach ( 900 m i 1600 m, )

Na poszczególnych dystansach miejsca zajęli:

Dziewczęta ( rocz. 1982 - 1985 ) - 900 m

1. Patrycja Kopania ( AZS AWF Gorzów ) 2. Ewa Ciszewska ( I LO Gorzów )

3. Aleksandra Rajkiewicz (Zesp. Szkół Kostrzyń )

Chłopcy ( rocz. 1982 - 1985 ) - 1600 m

1. Krzysztof Bechta (Zesp. Szkół Mechanicznych Gorzów ) 2. Bartosz Gurniewicz

3. Marcin Antoniak ( obydwaj AZS AWF Gorzów )