Twoja ocena:brak

Bieg Solidarności w Gorzowie Wlkp.
Autor: Krzysztof Grzybowski
Data : 2000-01-01

Przy pięknej, słonecznej pogodzie został rozegrany w sobotę 26 sierpnia 2000 r w Gorzowie Wielkopolskim (woj.lubuskie) już po raz jedenasty "Bieg Solidarnoœci" na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 60 mężczyzn i 4 kobiety. W rywalizacji wzięło też udział 6 zawodników na wózkach inwalidzkich. Oprócz biegu głównego odbyły się biegi dla młodzieży i mniej zaawansowanych dorosłych na dystansie 2,6 km. Trasy biegów prowadziły ulicami miasta. Dystans 10 km w czasie 30:40,50 najszybciej pokonał Białorusin Aliaksandr Labuchenka wyprzedzając Krzysztofa Kochana z Klubu Biegacza Międzyrzecz i Adama Musiała z Krzyża Wielkopolskiego. Wśród pań zwyciężyła Justyna Petruk z Myśliborza w czasie 40:37,32 pokonując Agnieszkę Arciszewską z MKL Szczecin i Krystynę Grzybowską z Gorzowskiego Towarzystwa Miłośników Biegania "AMATOR" Gorzów Wielkopolski. Wśród zawodników na wózkach pierwsze miejsce zajął Andrzej Drelich Start Strzelce Kraj. w czasie 26:33,30 , drugi był Jan Pienio KSJ Szczecin, a trzeci Ryszard Łuczak KSJ Szczecin.

Inpreza biegowa została bardzo dobrze zorganizowana. Trasa biegu o ruchu ograniczonym, lecz bardzo dobrze zabezpieczona przez policje. Każdy startujący dostaje dyplom uczestnictwa i pamiątkowy kubek. Przeprowadzono podział na wszystkie kategorie wiekowe wśród mężczyzn i 3 kategorie pań. Także wśród startujących rozlosowano nagrody rzeczowe jak: żelazka, torby turystyczne, piłki, radio i główna: telewizor kolorowy 20 cali. Po biegu napoje "Bonaqa". Wręczanie nagród w klasyfikacjach i losowanie zostało przeprowadzone bardzo sprawnie, a komunikat końcowy wydany został w niespełna godzinę po zakończeniu biegu.

Do organizatorów biegu można przestawić następujące uwagi :

- brak oznakowania kilometrów,

- brak możliwości wykąpania się.(prysznice były w remoncie)

Głównymi sponsorami biegu byli:

Zarząd Regionu NSZZ " Solidarność" w Gorzowie Wlkp i PZU Życie SA.

Autor tego sprawozdania z czasem 38:10,88 zajął 23 miejsce reprezentując Gorzowskie Towarzystwo Miłośników Biegania "AMATOR". Pogoda i humory dopisały, a ze organizacja była bardzo dobra, więc na pewno na drugi rok w tym biegu wystartuję. Warto przyjechać do Gorzowa na ten bieg.