Twoja ocena:brak

100 km w Szwajcarskim Biel
Autor: Zbigniew Rosiński
Data : 2002-06-19

W dn 14/15 w Szwajcarii (Biel) odbyły się zawody pod nazwą Bieler Lauftage w ramach których przeprowadzane są konkurencje dla wojskowych. Wojskowy Klub Biegacza "Meta" z Lublińca po raz kolejny przygotował reprezentację WP do startu. Najpierw o godz. 22.00 na 100 km trasę ruszyły dwa dwuosobowe patrole. W gronie pół setki zespołów nasze pary spisały się doskonale.Co prawda zwyciężył patrol Szwajcarski przed Rumuńskim i Hiszpańskim ale na piątej pozycji po 9 godz. i 20 min bieg ukończyli ppłk Czesław Macherzyński i st chor. szt. Stanisław Miluk. Drugą parę tworzyli mjr rez.Tadeusz Ruta i st chor. szt. Zbigniew Rosiński. Do wywalczenia 7 miejsca potrzebowali 11 godz. 37 min. ale jednocześnie byli pierwszym patrolem na mecie, który trasę pokonywał w umundurowaniu. Do rywalizacji w otwartym biegu staneło 2300 osób. Z powodu panującego upału z rywalizacji wycofała się prawie połowa. Wygrał Szwajcar Frei Konrad 6:56.39 2.Ahansal Lahcew 7:04.37 3. Miksch Thomas, Niemcy 7:19.44. Polacy :
43. Strogarek Waldemar 71 PL-Ujscie + MZK PILA 8:35.42,2
55. Dudek Edward 54 PL-Radziechowy 8:49.32,9
59. Slazak Andrzej 60 PL-Piotrkow Tryb 8:53.33,1

W dniu następnym do rywalizacji staneli maratończycy walcząc o tytuł Mistrza Świata. Obecni byli najlepsi zawodnicy w mundurach o czym świadczą osiągnięte rezultaty.
1. Saaidou Kamal - Maroko - 2;08,02
2. Chef van Geyte Gino - Belgia - 2;08,32
3. Mendonca Alex Januario - Brazylia - 2;10,54
Naszemu zawodnikowi st. kpr. ndt. Arturowi Pelo pomimo znakomitego wyniku 2;14,02 wystarczyło to do zajęcia "dopiero" 7 miejsca. St.bosm. szt. Waldemar Lisicki 2;32,40 był 35.Drużynowo wygrała Szwajcaria, przed Katarem i Hiszpanią. Polacy zajeli 10 miejsce. Startowało 17 ekip.
Wśród cywili brylowali polacy . Zwyciężył Włodzimierz Piec 2;38,10 a trzeci był Juszczak Włodzimierz 2:50,11
Na zdjęciu nasze patrole przed startem. Stoją od lewej: Cz.Maczerzyński, T.Ruta, Z.Rosiński, S.Miluk.