Twoja ocena:brak

Półmaraton Świętokrzyski -hot news! pap
Autor: Jan Stasiczek za pap
Data : 2002-06-02

Krzysztof Przybyła (LZS Wawelno, woj.opolskie) i Ukrainka Natalia Jakimowicz zwyciężyli w Bukowej k.Kielc w 10. Półmaratonie Świętokrzyskim im. Mieczysława Kalety. W fatalnych warunkach atmosferycznych startowała rekordowa liczba uczestników - 268 osób.

Zawody te były jednocześnie 6. mistrzostwami Polski weteranów. Tytuły zdobyli: Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów) i Ewa Fliegert (MLKS Goświnowice). Brązowa medalistka mistrzostw świata weteranów, które tydzień temu odbyły się we włoskiej miejscowości Riccione, Barbara Paczos (LKS Mielec), uplasowała się na trzeciej pozycji.

Słowa uznania należą się uczestnikom 10.Półmaratonu im. red. Mieczysława Kalety, byłego szefa działu sportowego "Słowa Ludu" i wieloletniego współpracownika PAP. Na trasie 21,1 km (Bukowa - Gruszczyn - Krasocin - Bukowa) biegli w rzęsistym deszczu. Momentami było to istne oberwanie chmury. Padał nawet gęsty grad. Mimo to nikt nie zrezygnował. Wszyscy dobiegli do mety w Bukowej koło Kielc.

Ponadto odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, festyn, występy zespołów artystycznych i dyskoteka sportowa.

Wyniki 10. Półmaratonu Świętokrzyskiego im. Mieczysława Kalety pod auspicjami PZLA - 21,097 km: