redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Głowacz
Maciej Głowacki
Wrocław
WKB PIAST Wrocław, Kb Sobótka

Ostatnio zalogowany
2020-05-01,19:30
Przeczytano: 3600/943222 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Takiego biegu jeszcze w Polsce nie było...
Autor: Maciej Głowacki
Data : 2019-04-05

400 km przez sudeckie szczyty w 100 godzin!!! Szósta edycja Biegu Kreta przejdzie do historii polskich biegów ultra dystansowych. Jakby mało było biegania na 107-kilometrowym górskim dystansie tym razem do pokonania 148 km, a elitarna grupa śmiałków w Biegu Kreta Hardcore postanowiła pokonać 376,6 km trasy Sudeckiego Świętego Graala ŚŚŚ poniżej 100 godzin.

Ruszyli z Sobótki do Sobótki poprzez Ślężę (718 m npm), Śnieżkę (1.609), Śnieżnik (1.424) i znów Ślężę. Biegną i cel nadal realny. Dlaczego się na to w Sobótce porwano?

Może dlatego, że dwie pierwsze edycje Górskiego Półmaratonu Ślężańskiego wygrywał w 2014 i 2015 roku Marcin Świerc wychowanek komandosów w z WKB Meta Lubliniec, jeden z najlepszych ultra górskich biegaczy na świecie?

Od redakcji: pozycję biegaczy możecie śledzić ON-LINE

Zapraszamy także do śledzienie RELACJI NA ŻYWO

Może, dlatego, że ultradystansowe wyzwania na całym świecie zaczął podejmować i wygrywać jeden z założycieli Klubu Biegacza Sobótka Krystian Ogły?

Może, dlatego, że górski bieg na Ślężę od ćwierć wieku uznawany jest za najlepszy krótki bieg górski w Polsce?

A może, dlatego, że w Sobótce koło Wrocławia rozgrywany jest od kilkunastu lat Półmaraton Ślężański (kontynuujący wcześniejsze Maratony Ślężańskie) uznawany za najatrakcyjniejszy i najtrudniejszy polski półmaraton?

Powodów jest wiele, bo biegowych imprez w Sobótce przybywa.
Górskie, letnie i zimowe półmaratony oraz maratony przyciągają coraz więcej uczestników. Podobnie, jak wciąż doskonalona Sobótczańska Dziesiątka czy biegi młodzieżowe (Ślężański Bieg Młodzieżowy) i dla dzieci (Bieg Rodzic i Ja). Za tym wszystkim stoją entuzjaści z KB Sobótka z dużym gronem wolontariuszy.

Przez pięć edycji Biegów Kreta jego uczestnicy biegali na dystansie 107 km, w tym roku biegną 148 km z Kletna (Jaskinia Niedźwiedzia) do Sobótki.

W piątek 5 kwietnia o 16.00 wyruszą z Sobótki z Winiarni Celtica autobusem do Kletna, skąd o 20.00 ruszą biegiem do Sobótki przez Śnieżnik i Ślężę. Uczestnicy 5. Biegu Kreta HardCore wybiegli w środę 3 kwietnia o 16.00 z tejże Winiarni Celtica wraz z liczną grupką biegaczek i biegaczy towarzyszącą im w zdobywaniu Ślęży. Hardcorowców jest sześciu. Podaję ich nazwiska w takiej kolejności, w jakiej około piątkowego południa zajmowali miejsca na trasie: Dariusz Skrobała, Grzegorz Krupa (wiceprezes KB Sobótka, inicjator i dyrektor górskich maratonów i półmaratonów ślężańskich), Tomasz Baszak, Lucjan Lipok, Stanisław Adam Olbryś i Paweł Walczuk.

Dlaczego Winiarnia Celtica jest miejscem startu i mety Biegów Kreta?

Bo jej właściciel Przemysław Demków ten bieg wymyślił i jest jego dyrektorem, a w zarządzie KB Sobótka zajmuje się także sprawami finansów i biegiem młodzieżowym.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.kbsobotka.pl/bieg-kreta/

Maciej Głowacki
Przewodniczący KR KB SobótkaKomentarze czytelników - brakskomentuj materiał
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768