Twoja ocena:brak

VIII Nocny Półmaraton Wałbrzyski
Autor: Hieronim Olejniczak
Data : 2002-05-20

18.05. o godz.20.00 wystartował kolejny nocny półmaraton w Wałbrzychu na osiedlu Podzamcze. Trasa biegu to cztery pętle wokół osiedla plus po ok. 4,5 km plus ,,agrafka,, na początku tak , aby start i meta były w tym samym miejscu. Tak jak co roku na starcie stanęła czołówka biegaczy z Polski i silna reprezentacja biegaczy zza wschodniej granicy, którzy próbowali walczyć o zwycięstwo indywidualne. Dopiero na ostatnim okrążeniu atak Krzysztofa Przybyły dał mu sukces w walce ze wschodnią koalicją.

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Dorota Ustianowska przed Basią Twardochleb, która debiutowała na trasie półmaratonu.

Na starcie stanęło 134 zawodników i zawodniczek a ukończyło 129 w tym 15 pań. Wśród mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych walka była bardzo twarda i toczyła się do samej „kreski”. W kat. M-40 zwyciężył W. Kotow / 5 w gen./ przed M. Gołębiewskim/ 6 w gen/. W M-50 K. Kałus / 01.16.42/ przed L. Zającem /01.16.54/ i H. Załęskim. W M-60 K. Wojtasik/01.27.20/, J.Fus /01.28.18/, K. Chwastyk /01.29.14/, E. Kisieliew/01.29.28/, J.Tomecki/01.30.19/

Bieg odbył się przy ładnej pogodzie i przy dużym zainteresowaniu publiczności w czym jest duża zasługa zawodników klubu WKB Podzamcze Wałbrzych działającego na osiedlu gdzie rozgrywał się bieg. Spośród ponad 30 zawodników z Wałbrzycha najlepszym okazał się Marek Henczka (14 w gen.)

Na zakończenie odbyło się wręczenie wysokich jak na polskie warunki nagród pieniężnych zwycięzcom w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych. Z-ca dyr. OSiR-u p. Edward Kozłowicz i dyr. biegu p. Franciszek Jowik zapowiedzieli wprowadzenie w przyszłym roku dodatkowych kategorii wiekowych a więc K-50, M-70 i klasyfikacji sprawnych inaczej.