redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
mamusiajakubaijasia
Gabriela Kucharska
Rudawa / Kraków
MaratonyPolskie.PL TEAM
MaratonyPolskie.PL TEAM

Ostatnio zalogowany
2020-03-06,10:11
Przeczytano: 2806/767986 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:10/2

Twoja ocena:brak


25 powodów, dla których warto było wziąć udział w...
Autor: Gabriela Kucharska
Data : 2018-10-30

13 października w Laskach koło Kępna odbyły się Mistrzostwa MaratonyPolskie.PL TEAM. Jeżeli ktoś miałby wątpliwości, czy warto było wziąć w nich udział i czy w ogóle warto brać udział w tego typu przedsięwzięciach, to poniżej przedstawię garść argumentów przemawiających za tym, że jednak tak!

1. Gdybym nie wzięła udziału w tych Mistrzostwach, mogłabym mieć wrażenie, że MaratonyPolskie. PL TEAM już nie istnieje. Teraz nie mam cienia wątpliwości – istnieje.


2. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, pewnie nie dowiedziałabym się, że były to dziesiąte Mistrzostwa w historii TEAM’u.

3. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie miałabym możliwości poznania Małgosi Sobańskiej i Tomka Szymkowiaka. W środowisku biegowym pisać kto zacz chyba nie trzeba.


4. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie poznałabym uroków nie najłatwiejszej, a jednak bardzo ładnej, piaszczystej trasy w lesie. W Laskach. Koło Kępna.

5. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że potrafię biegać na granicy swojej życiówki. Podróże kształcą.


6. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie dostałabym cudnej urody ekologicznego, i masywnego przy okazji, medalu.

7. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że mały kameralny bieg w lesie może mieć elektroniczny pomiar czasu.


8. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, pomału zaczęłabym zapominać, czym jest Spiritus Eventus.

9. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie zdawałabym sobie sprawy z tego, że potrafię zostawić za sobą na trasie koleżanki z TEAM’u, które zawsze jako biegaczki były dla mnie nieosiągalne.


10. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie miałabym okazji złożyć Piotrowi Hierowskiemu i Radkowi Ertelowi życzeń z okazji ich bardzo okrągłych urodzin.

11. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, mogłoby mi się wydawać, że w MaratonyPolskie. PL TEAM jest pięć osób na krzyż. A to nieprawda. Wciąż jest nas sporo.


12. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, pomału zaczęłabym zapominać, że można gnać przez pół Polski tylko po to, by się spotkać z przyjaciółmi.

13. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że w tym kraju wciąż istnieje spółdzielnia mleczarska, która produkuje masło o wadze 250 gramów. A istnieje. To Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo – sponsor zawodów.


14. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wymyśliłabym, że pakiet startowy biegu może składać się z twarogu, masła i maślanki. Bardzo zresztą smacznych. A teraz już wiem.

15. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie spróbowałabym obłędnego sernika od GS Strzałkowo.


16. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że są wśród nas tak obłędne osoby jak Ula Wojtecka, która potrafi przywieźć dwie wielkie skrzynki cudownych pachnących i smacznych jabłek – golden delicious i malinówek, stając się tym samym jedną ze sponsorek wydarzenia.

17. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wzięłabym udziału w udzieleniu absolutorium poprzednim władzom TEAM’u i wyborze nowych.


18. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że nasz Szef, czyli Piotrek Hierowski, potrafi małą kameralna imprezę wydźwignąć do rangi biegu z prawdziwego zdarzenia – ze sponsorami, elektronicznym pomiarem czasu, elitą na starcie.

19. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie miałabym okazji finiszować z Radkiem. A to zawsze olbrzymia przyjemność.


20. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie miałabym szans na dowiedzenie się, jak magicznym miejscem jest Arboretum w Laskach.

21. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, jak wielki ciężar organizacyjny wzięli na siebie Krysia i Radek i jak wspaniale go udźwignęli.


22. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie wiedziałabym, że Zulus jest specjalistą i koordynatorem od wychowania w trzeźwości.

23. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, trwałabym w błędnym przekonaniu, że jedyną ciekawą imprezą biegową, na której warto było być 13 października 2018 roku był Poznań Maraton.


24. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, nie miałabym takiego sakramenckiego ubawu, czytając posty na FB po powrocie.

25. Gdybym nie pojechała na Mistrzostwa, byłabym zwyczajnie stratna!!!


Za rok – koniecznie! pojadę na Mistrzostwa MaratonyPolskie.PL TEAM.
Zwłaszcza, że za rok będą one połączone z dziesiątą rocznicą ślubu Zulusa – mojego serdecznego przyjaciela biegowego, któremu w czasie ślubu na Biegu Katorżnika w Kokotku świadkowałam.

Gabriela Kucharska


Komentarze czytelników - 6podyskutuj o tym 
 

jacdzi

Autor: jacdzi, 2018-11-01, 06:26 napisał/-a:
Ci co nie byli niech zaluja!!!
Dla mnie szczegolnie punkt 12 i 25! Maratony polskie to "Przede wszystkim ludzie"
Brak mi tez szczegolnych podziekowan poza Krysia i Radkiem dla Piotrka heroicznie walczacego z formula organizacyjna Mistrzostw.
DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 

Zulus

Autor: Zulus, 2018-11-01, 20:32 napisał/-a:
Co powiecie na czarny odcień "Ducha 4" ? Ostatnia szansa na zebranie owoców aronii na ten cel.

 

emka64

Autor: emka64, 2018-11-03, 01:29 napisał/-a:
Bo wiesz, dla Piotrka taka walka to bułka z masłem :-)

 

marmach

Autor: marmach, 2018-11-03, 11:58 napisał/-a:
Tak,była to bardzo udana,kameralna impreza.Jak się czytało wpisy na F/B uczestników tych Mistrzostw,każdy był już myślami przy następnej imprezie,ponadto ma to się odbywać w czasie "pewnej rocznicy"Pozwolę sobie również podziękować....Krysi,Radkowi i oczywiście Piotrowi,za wielkie wkład w organizacji tego wspaniałego spotkania,czasami słów brakuje aby to skomentować.....Mam nadzieję,że za rok w komplecie się znów spotkamy.

 

piotrhierowski

Autor: piotrhierowski, 2018-11-04, 07:50 napisał/-a:
Duch 4 Krzysiu ...niech się już robi !!!:)

 

piotrhierowski

Autor: piotrhierowski, 2019-01-04, 15:20 napisał/-a:
Mam nadzieję, że u rogu Nowego Roku Pan Młody z przed 10 lat rozpoczął już przygotowania do najlepszej imprezy dekady :)

 
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768