Twoja ocena:brak

Wiek Henryka Brauna, Pan Heniu skończył 90 lat
Autor: Jerzy Ciba
Data : 2002-04-11

To już 19-sty raz zebrali się na Malcie biegacze by uczcić kolejne urodziny Henryka Brauna, nestora polskiej lekkiej atletyki, który biegał jeszcze z Januszem Kusocińskim. Pan Heniu skończył w tym roku 90 lat, forma mu jeszcze dopisuje, widuję go regularnie jak z żoną Zofią truchta po dębieckiej Dębinie w Poznaniu. W biegach z cykłu „Wiek Henryka Brauna”na dystansach 11,2 km, 5,6 km 2,5 km, i 1,5 km wzięło udział 219 osób. Przed biegiem wręczono jubilatowi kwiaty, były obecne poznańskie media. Po biegu każdy z biegaczy otrzymał Red Bull’a, ale i wpisowe wynosiło 8 zł, o 3 zł więcej niż w ubiegłym roku + 1 zł na znaczek pocztowy dla tych, którzy chcieli otrzymać komunikat końcowy ( o znaczku czytajcie w PS. do artykułu ).
W biegu na 11,2 km wygrała wśród pań Małgorzta Sobańska z Poznania (38:45), przed Wiolletą Wołyńską z Poznania (51:04) i to wszystko wśród pań. W kategorii generalnej mężczyzn wygrał Wojciech Staniszewski z Poznania ( 35:06 ), ja uplasowałem się na 9 pozycji (43:34) bijąc swoją życiówkę na tej trasie o 4 min i 53 sek. Bieg ukończyło 40 osób.
Na dystansie 5,6 km zwyciężyli M.- Marian Kapitańczyk – Poznań 18:50, K – Alicja Rybińska – Poznań ( 21:59 ).
PS. Komunikat końcowy otrzymałem bardzo szybko bo już po 4 dniach – postaram się go przepisać i zamieścić. Moje zdziwienie było jednak duże, kiedy na kopercie nie znalazłem znaczka, za który zapłaciłem 1 zł . Jestem filatelistą od prawie 30 lat mam wszystkie polskie znaczki od 1973 roku. Na kopercie znajdowała się pieczęć z opłatą pocztową, a miast stępla TKKF Piast Poznań była pieczęć PKN ORLEN S.A. – Regionalne Biuro Finansowe w Poznaniu. Pewnie ORLEN dosponsorował 10 gr do opłaty za list zwykły, która wynosi 1,10 zł, za co w imieniu swoim i innych biegaczy dziękuję.