redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Roberto Celinho
Robert Celiński
Bielsko-Biała
Byledobiec Anin

Ostatnio zalogowany
2019-07-20,03:42
Przeczytano: 479/1199762 razy (od 2022-07-30)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


RunCalc - aplikacja dla biegaczy
Autor: Robert Celiński
Data : 2013-11-08

RunCalc jest bezpłatnym kalkulatorem dla biegaczy, dzięki któremu można dokonywać różnych obliczeń związanych z bieganiem. Wygoda polega na tym, że aplikację instaluje się w telefonie komórkowym, dzięki czemu narzędzie do obliczeń mamy prawie zawsze pod ręką.


W podstawowej wersji Java, RunCalc oferuje kilkanaście kalkulatorów, pulsometr, krokomierz, konwerter i 7-językowy słownik. Można trenować i mierzyć czas zawodników, używając zaawansowanego stopera, który odczytuje również sygnał GPS (z modułu wbudowanego w telefon lub zewnętrznego, połączonego przez Bluetooth). Dane z telefonu można wysyłać do Internetu, a kibice mogą śledzić biegacza on-line lub dostawać SMS-y po każdym przebiegniętym przez niego kilometrze.


Aplikacja jest powiązana z portalem do obsługi imprez biegowych. Uczestnicy mogą się rejestrować na portalu, a organizatorzy zarządzają listą startową i drukują numery bezpośrednio z panelu administracyjnego. W czasie zawodów pomiar czasu jest wykonywany przy pomocy aplikacji w telefonie, gdzie do zarejestrowanych na mecie czasów przypisuje się numery zawodników. Te dane można od razu wysyłać na portal, dzięki czemu organizator prezentuje wyniki on-line. Z poziomu panelu administracyjnego organizatora możliwa jest edycja wyników i wydruk dyplomów dla uczestników.

Dodatkową atrakcją kalkulatora jest gra, dzięki której można wirtualnie przebiec maraton na znanych trasach i pościgać się z najlepszymi biegaczami na świecie. Grać można nie tylko naciskając klawisze telefonu, ale także naprawdę biegnąc, co zapewnia połączenie gry z GPS.


RunCalc jest przetłumaczony na 7 języków, obejmuje metryczny i anglosaski system miar oraz konwersję między nimi.

Aplikacja jest darmowa i nie są w niej wyświetlane żadne reklamy. Pewną uciążliwością dla niektórych użytkowników jest to, że dostęp jest ograniczony kodem, który zmienia się co miesiąc. Takie rozwiązanie pozwala administratorowi weryfikować, ile osób tak naprawdę korzysta z aplikacji oraz zachęca użytkowników do regularnego odwiedzania strony i pobierania aktualizacji. Kod można sprawdzić na stronie internetowej po zalogowaniu się lub tak skonfigurować aplikację, żeby sama pobierała go przez Internet. Taka opcja jest od niedawna dostępna również w wersji na Androida.


Aplikacja jest przez cały czas rozwijana, rozbudowuje się jej funkcjonalność, a dostęp do RunCalc ma coraz szersze grono potencjalnych użytkowników. Od tego roku są to praktycznie wszystkie osoby posiadające telefon komórkowy, tablet lub zwykły komputer podłączony do Internetu.

Obecnie RunCalc jest dostępny w czterech wersjach:
1. Java, na starsze telefony komórkowe, przeważnie z tradycyjną klawiaturą,
2. na smartfony Androida, jako aplikacja przetłumaczona automatycznie z wersji Java,
3. na smartfony Androida, jako aplikacja napisana specjalnie pod ten system (okrojona w porównaniu do Java, ale za to posiadająca bardziej przyjazny interfejs),
4. na wszystkie pozostałe urządzenia, jako aplikacja dostępna przez WWW pod adresem runcalc.pl; wygląda i działa jak normalna mobilna aplikacja, mogą z niej korzystać użytkownicy aparatów iPhone, Windows Phone, a także zwykłych notebooków i komputerów stacjonarnych; interfejs jest przyjazny w urządzeniach wyposażonych w ekran dotykowy (wygodna nawigacja w menu i na formularzach, paski przewijania i przyciski +/- do wprowadzania wartości).


Dotychczasowi użytkownicy mogą być zainteresowani ostatnimi zmianami funkcjonalnymi w RunCalc. Wersja Java została rozbudowana o zaawansowany stoper GPS, który umożliwia rejestrację treningów. Użytkownik ma dostępnych 6 ekranów z aktualizowanymi na bieżąco statystykami, mapami i wykresami. Aplikacja posiada wiele dodatkowych opcji, między innymi oszczędność baterii. Była testowana w czasie ultramaratonów górskich i telefon w tym trybie spokojnie wytrzymywał ponad 24 godziny. Swoje treningi można eksportować bezpośrednio na portal RunCalc, który umożliwia analizę danych treningowych na mapach i wykresach. Dane z treningów można zapisywać w postaci plików w formacie GPX i otwierać w innych programach. Drobne zmiany zostały wprowadzone w grze. Teraz można się pościgać na trasie maratonu olimpijskiego w Londynie i wziąć udział w cyklu World Marathon Majors (6 najważniejszych maratonów na świecie).


Zapraszamy na stronę internetową, z której można pobrać aplikację na telefon komórkowy lub tablet:
runcalc.byledobiec.pl
oraz do skorzystania z aplikacji internetowej:
runcalc.pl



Komentarze czytelników - 45podyskutuj o tym 
 

infomsp1

Autor: infomsp1, 2013-11-19, 20:36 napisał/-a:
907 Nieprawidłowy plik JAR
output file: RunCalc-4.cod data section too large: 68116 bytes.
output file: RunCalc-8.cod code section too large: 73012 bytes.

Znalazłem też coś takiego:
Hi,
Unlike the iPhone, Android, and Windows Mobile, BlackBerry has size restrictions on apps. This is for speed (in downloading, installing, removing, loading, etc.) the application and because BlackBerry stores the applications in a separate memory location which the largest I know of is 128mb.
Second COD files are limited to 64kb of code and 64kb of resources. Any more and the COD is split into multiple CODs, with a song files of 20mb that would give you a minimum of 320 CODs. Most BlackBerry"s don"t have more then a couple hundred, let alone over 120 for one app.
To overcome it, you can store the file on the SDCard or stream it from web.
with regards,
Vignesh J

I model: 9780

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2013-11-19, 21:52 napisał/-a:
Proponuję ściągnąć plik RunCalc.jar na komputer, a potem podłączyć komórkę kablem do komputera i przegrać ten plik na kartę SD telefonu. Dopiero wtedy wejść na komórkę i zaistalować ten plik jar. Jeżeli okaże się za duży, to można spróbować ze starszą wersją aplikacji, która zajmuje dużo mniej miejsca (116 KB):
http://www.byledobiec.pl/download/RunCalc_140/

 

infomsp1

Autor: infomsp1, 2013-11-19, 22:28 napisał/-a:
Chyba nie da rady i tego starszego. Z nagraniem na kartę o oczywiście próbowałem, bo to z tego wątku co podesłałeś wcześniej.
907 Nieprawidłowy plik JAR
Data contribution too large: 86653

Z tego co się tak doczytałem to coś musi mieć więcej niż 64KB.

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2013-11-20, 06:45 napisał/-a:
To może jeszcze wcześniejsza wersja:
http://www.byledobiec.pl/download/RunCalc_131/
Ma tylko 46KB - same kalkulatory, bez stopera. Pamiętam, że ktoś miał podobny problem z instalacją na jakiejś starej Nokii i poszła mu dopiero wersja 1:31.

 

infomsp1

Autor: infomsp1, 2013-11-20, 14:44 napisał/-a:
Udało się i ruszyła. Tylko akurat teraz najbardziej zależało mi na stoperze, bo mam zegarek w naprawie. ;( Będę się dalej mordował z endomondo i ręcznym stoperem.
Ale kalkulatorami nie pogardzę. Dzięki :)

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2013-11-20, 15:50 napisał/-a:
Fajnie, że w końcu udało się zainstalować. Niestety, funkcjonalność stopera została dodana, jak wszystkie kalkulatory były gotowe i wersja 1:40 jest już zbyt duża, żeby ją zainstalować na tym modelu telefonu. Najnowszą wersję aplikacji Java można przetestować na symulatorze pod linkiem "Uruchom RunCalc przez MicroEmulator" (np. zagrać w grę), ale w przypadku stopera to marne pocieszenie, bo z komputerem nie biega się zbyt wygodnie ;-)

 

thorunczyk

Autor: thorunczyk, 2013-11-29, 22:52 napisał/-a:
U mnie na LG L9 (android) też nie ma stopera.

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2013-11-30, 06:56 napisał/-a:
W wersji 4:02 na Androida nie ma stoperów. Są za to dostępne w wersji 3:46:
http://www.byledobiec.pl/download/RunCalc_346/RunCalc.apk
Tutaj jest instrukcja instalacji dla tej wersji:
http://runcalc.byledobiec.pl/index.php?go=runcalc_android
Stoper jest również dostępny w aplikacji internetowej pod adresem:
http://rc.byledobiec.pl

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2014-03-19, 09:06 napisał/-a:
LINK: http://rc.byledobiec.pl/00mainList.htm?l

Miło mi poinformować, że na portalu RunCalc zarejestrowanych jest już przeszło 2100 użytkowników ze 100 krajów na świecie. Do końca marca bez konieczności rejestracji można testować aplikację internetową pod załączonym linkiem.

 

Roberto Celinho

Autor: Roberto Celinho, 2014-11-04, 09:51 napisał/-a:
LINK: http://rc.byledobiec.pl/21gameForm.htm?l

Widzę, że redaktorzy portalu odświeżyli wątek dotyczący aplikacji RunCalc :-) W listopadzie zmienił się link testowy do gry (powyżej). Na Androida jest już nowa wersja 4.21 uzupełniona o stoper sędziego do pomiaru czasu na zawodach oraz opcję ustawienia interwału i przerwy. Można np. trenować minutówki z półminutową przerwą. Aplikacja daje sygnały dźwiękowe, kiedy rozpocząć interwał, a kiedy zaczyna się przerwa. W tle może wtedy działać pomiar dystansu przy pomocy GPS i trening cały czas jest rejestrowany.

 




Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768