Sławno/Darłowo w biegu zimowym na 100 km.
03.03.2002 rok

ZŁOTE MORSY KRÓLA ERYKA zostały rozdane
dla Zbigniewa MALINOWSKIEGO z KOŁOBRZEGU po raz trzeci, oraz dla SZTAFETY z KOSZALINA.
Dnia 03 marca br. od godz. 6.00 rano z wieloma iście piekielnymi przeciwnościami dzielnie walczyli superbiegacze – „twardziele” z Polski, w całodziennym biegu zimowym na 100 km”
- warstwa śliskiego śniegu (miejscami do 5 cm), rano temperatura ok. –6 stopni C.;
- wiatr północny porywisty do 70 km/h (lodowaty);
- do 5 cm błota pośniegowego (ok. południa);
W zdecydowanie zimowych i bardzo zmiennych pogodowo warunkach odbył się w niedzielę 03 marca br. Po raz 3 Supermaraton „Morsy Króla Eryka” na 100 km. Trasa biegu: Sławno – Słowino – Darłowo – Jeżyce – Słowino – Sławno. Już po raz trzeci zwycięzcą tego supertrudnego biegu został Zbigniew Malinowski z „Domolux” Kołobrzeg w rewelacyjnym jak na te warunki czasie: 8godz. 3 min. 41 sek. (rok temu: 8:12:30). Otrzymał w ten sposób powtórnie tytuł „Złotego Morsa Króla Eryka” oraz wielki Puchar ufundowany przez Prezesa firmy „AGROMOR” ze Sławna inż. Ryszarda Niemczury. „Srebrnego Morsa Króla Eryka” wywalczył Przemysław Torłop z KB „Olimp” Gdynia, który całe 100 km pokonał w czasie 08 godz. 43 min. 34 sek. (rok ub. 09:31:00) i otrzymał Puchar – Wójta Gminy Sławno. Za trzecie miejsce w Sławnie, „Brązowego Morsa Króla Eryka” za rok 2002 zdobył Piotr Paduch z „Adriana” Kosowizna (woj. kujawsko-pomorskie) w czasie:8:55:53 (r. ub. 9:45:10).
Organizator biegu Andrzej Żukowski ze Słowina przebiegł 63 km, a następnie zszedł z trasy, aby pełnić „honory gospodarza imprezy”.
W biegu na 100 km od godz. 6.40 rano rywalizowały także sztafety złożone z 5-ciu biegaczy (z samochodem). Wygrała sztafeta z KB TKKF „Przylesie” Koszalin z Marcinem Kuflem i Jerzym Kulczykiem w roli głównej , która bieg ukończyła w dobrym (pomimo trudnych warunków) w czasie 6:02:48. Zwycięska sztafeto otrzymała wielki Puchar prezesa Zachodniopomorskiego TKKF w Szczecinie Tomasza Wołoszczuka oraz tytuł „Złotej Sztafety Króla Eryka” za rok 2002. „Srebrną Sztafetą Króla Eryka została sztafeta ze Sławna z Firmą Auto-Serwis Ireneusza Siernickiego z trójką reprezentantów rodziny Chudy ze Sławska w roli głównej.
Ponadto w superbiegu prezentowali się biegacze z Torunia, Poznania, Warszawy, Łodzi, Koszalina i Ustki. Pomimo całodniowego trudu superbiegacze, biegając za przysłowiową „marchewkę” – bez nagród, chcieli dać wyraz, że trudności ekonomiczne nie powinny być powodem zaniedbywania najprostszych i najtańszych form aktywności fizycznej , szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Jak unikać coraz bardziej groźnych „chorób cywilizacji śmierci” – przemówili także przez PETYCJĘ podpisaną – jak zwykle – przez wszystkich uczestników biegu, adresowaną do wszystkich Radnych Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego.
III SUPERMARATON „Morsy Króla Eryka” odbył się w ramach integracji mieszkańców Pomorza Środkowego
Podstawowym celem tej imprezy jest kształtowanie wartościowych i supertwardych ludzi wobec „zniewag świata”, superbieganiem próbują nieść przesłanie, że jest to pierwszą POTRZEBĄ.
Tym samym do Klubu „Morsów.....” (21 biegaczy), dopisało się 6-ciu kolejnych supertwardych członków.
Najlepsi chyba zasłużenie marzą o godnym reprezentowaniu Polski na Olimpiadzie w Atenach w 2004 roku w supertrudnym (246 km) biegu z Aten do Spart. Tylko czy znajdą się środki (ok. 4.000 zł koszt uczestnictwa) i .... sponsorzy?