redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Przeczytano: 2530 razy (od 2006-08-24)

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:0/0

Twoja ocena:brak


Chomiczówka - informacje techniczne
Autor: Janek Goleń
Data : 2002-01-06

W sobotę wieczorem po czacie rozmawiałem telefonicznie z Tadeuszem Andrzejewskim, współorganizatorem dwóch biegów na warszawskiej Chomiczówce 20 stycznia 2002: Biegu Chińskiego na 5 km i Biegu Chomiczówki na 15 km. Wyjaśniłem kilka spraw poruszanych w ostatnim czacie.

Niestety potwierdziła się informacja, że organizatorzy nie przewidują noclegów dla zawodników spoza Warszawy, trzeba je sobie załatwiać we własnym zakresie. Myślę, że w sytuacji kiedy od uczestników obu biegów nie pobiera się żadnego wpisowego jest to usprawiedliwione. Impreza ma ograniczony budżet, nagród i upominków nie będzie już tak dużo jak rok czy dwa lata temu, ale chyba nie po nie zjawiamy się na imprezach biegowych, są one tylko miłym uzupełnieniem sportowej rywalizacji.

To były te gorsze wiadomości, teraz będzie trochę lepszych. Zeszłorocznemu biegowi na 15 km zarzucano, że mimo legitymowania się atestem PZLA trasa nie jest zgodna z tą atestowaną i do pełnych 15 km brakuje około 100 m. Wynikało to z tego, że w zeszłym roku sędziowie w nadmiernej chyba obawie o bezpieczeństwo zawodników przy supermarkecie Leclerc przesunęli kilkudziesięciometrowy fragment trasy z chodnika przy ruchliwej ulicy Wólczyńskiej na pobliski parking supermarketu. Ponieważ w biegu na 15 km jest kilka pętli, ta niewielka korekta trasy zaowocowała jej skróceniem o około 100 m. Tadeusz obiecał, że w tym roku dopilnuje by zawodnicy biegli dokładnie po wyznaczonej w ateście trasie. Myślę więc, że możecie śmiało próbować robić tam życiówy.

Kolejna modyfikacja to godzinna różnica między startem Biegu Chińskiego na 5 km (godz. 10.00) a startem Biegu Chomiczówki na 15 km (godz. 11.00). Ma to na celu uniknięcie sytuacji z zeszłego roku, kiedy kończący bieg na 5 km musieli lawirować na finiszowej prostej (ul. Pabla Nerudy) wśród gromadzących się w tym samym miejscu uczestników biegu na 15 km. Poza tym możliwe będzie wzięcie udziału w obydwu biegach z możliwością odpoczynku między nimi. Słyszałem już o kilku chętnych na taki wariant, sam się nad nim zastanawiam.

Pod znakiem zapytania jest uczestnictwo imprezy w Pucharze Maratonów Polskich 2002. Tadeusz zapowiedział, że postawi kwestię na zebraniu organizacyjnym w najbliższy poniedziałek, więc sprawa chyba się szybko wyjaśni.

Na koniec chciałbym przypomnieć prośbę Tadeusza, o której wspominałem już przy okazji sprawozdania z ostatniego biegu Tryptyku Ursynowskiego. Impreza na Chomiczówce cieszy się sporą popularnością i frekwencją. Ci uczestnicy, którzy mogą zgłosić się w sobotę 19.01.2001 r., proszeni są o zrobienie tego w biurze zawodów przy ulicy Pabla Nerudy w godzinach 13.00-17.00. Chodzi tu głównie o zawodników z Warszawy. Ich wcześniejsza rejestracja umożliwi sprawne zgłoszenie przyjezdnych w dniu zawodów, zapisy do każdego z biegów kończą się na pół godziny przed startem.

Mam nadzieję, że zachęciłem niektórych z Was do udziału. Pozostałe informacje na temat imprezy znajdziecie w Bieganiu w Warszawie, na stronie gminyBielany i w Kalendarzu MP.

Stasiar, jeśli nadal chcesz wziąć udział w imprezie na Chomiczówce, to zapraszam do siebie na nocleg.Komentarze czytelników - brakskomentuj materiał
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768