redakcja | kontakt | prenumerata | reklama | Jestes niezalogowany  |  ZALOGUJ  

AKTUALNOSCI
ARTYKUŁY
BLOGI
ENCYKLOPEDIA
FORUM
GALERIA
KALENDARZ
KONKURSY
LINKI
RANKING
SYLWETKI
WYNIKI
ZDJĘCIA
Harcerz
Andrzej Li¶niewski
W-awa Bemowo
WKB META LUBLINIEC

Ostatnio zalogowany
2016-03-07,03:23
Przeczytano: 4996/63128 razy

 ARTYKUŁ 
Srednia ocen:9.7/3

Twoja ocena:brak


Mityngi Pedro's Cup 2008
Autor: Andrzej Liśniewski
Data : 2008-01-23

22 stycznia 2008 roku. Zamieć, widoczność ograniczona do 10-15 metrów... Jadę trasą Gdańską wypatrując adresu Wybrzeże Gdyńskie 4. Duży monumentalny budynek wyłania się z zamieci... to Centrum Olimpijskie Polskiego Komitetu Olimpijskiego!

Miejsce, które warto odwiedzić nie tylko z powodu znajdujacego sie tam Muzeum Sportu i Turystyki, nie tylko dla wykwintnej restauracji "Moonsfera", ale przede wszystkim z powodu atmosfery tam panującej. Mistrzowie Olimpijscy, Mistrzowie Świata i Europy, Mistrzowie Kraju oraz osobistości PKOl tworzą to "coś"!


Dzięki serwisowi internetowemu Maratony Polskie oraz Wojskowemu Klubowi Biegacza META Lubliniec miałem okazję poczuć atmosferę sportu "wielkiego formatu" - uczestniczyłem tego dnia w konferencji poświeconej tegorocznym mityngom Pedro’s Cup w 2008r.

Hasłem przewodnim konferencji było motto: "Przy muzyce o sporcie, przy kawie o biznesie", które to niejednokrotnie przytaczał prowadzący Maciej Kurzajewski. Gospodarzem konferencji był Prezes Strauss Cafe Poland (dawne Elit Cafe), Pan Jacek Kazimierski wraz z gronem współpracowników.

Wśród zaproszonych gości można było zobaczyć wybitnych sportowców min:
- Monikę PYREK
- Artura PARTYKĘ
- Pawła JANUSZEWSKIEGO

Obecni byli także przedstawiciele Bydgoszczy i Szczecina - miast goszczących w tym roku mityngi Pedro’s Cup, a także:

- Krystynę KRZYSZKOWIAK – żonę Zdzisława Krzyszkowiaka, Mistrza Olimpijskiego i byłego rekordzisty świata w biegu na 3000m;
- Henryka URBASIA
- Stefana FRIEDMANA

oraz wiele innych osób ze świata kultury, biznesu i polityki. Zgodnie z informacją, która została przekazana na konferencji, w 2008 roku odbędą się trzy mityngi lekkoatletyczne. Dwa halowe oraz jeden na otwartym stadionie. Weźmie w nich udział światowa elita lekkoatletów oraz krajowa czołówka.


Pierwszym mityngiem halowym - już w dniu 9 lutego - będzie Pedro’s Cup Łódź. Gospodarzem całej imprezy będzie znany wszystkim medalista olimpijski i mistrzostw świata Artur Partyka. Wśród zaproszonych do udziału zawodników będą:

- Linus THORNBALD
2006 - brązowy medal halowych mistrzostw Europy
2007 - srebrny medal mistrzostw Europy
2007 - wygrał konkurs mityngu Pedro’S Cup

- Jami NIETO
2004r.- 4 m-ce na olimpiadzie w Atenach;

- Andrij SOKOŁOWSKI
2004r.- 5 m-ce na olimpiadzie w Atenach;

oraz szeroko wszystkim znana czołówka polskich skoczków:
- Aleksander WALERIAŃCZYK
- Michał BIENIEK
- Grzegorz SPOSÓB
- Robert WOLSKI
- Sylwester BEDNAREK


Drugim mityngiem będzie Pedro’s Cup w Bydgoszczy 20 lutego. Mityng odbywający się w bydgoskiej hali "Łuczniczki" zyskał sobie już dużą renomę w świecie. Tegoroczna edycja będzie jeszcze bardziej ekscytująca niż poprzednie - tak zapewnia Dyrektor Mityngu Sebastian Chmara. Wystąpią wszystkie medalistki mistrzostw świata w Osace 2007r. :

- Jelena ISINBAJEWA
- Katerina BADUROWA
- Swietłana FIEOFONOWA

oraz śmietanka polskiej ekipy:

- Monika PYREK
- Anna ROGOWSKA
- Róża KASPRZAK
- Paulina DĘBSKA
- Joanna PIWOWARSKA

Wśród mężczyzn zobaczymy takie gwiazdy jak:

- Donald THOMAS: 2007r. – mistrz świata
- Jaroslaw BABA: 2004r.- brązowy medal na olimpiadzie w Atenach
- Thomas JANKU: 2006r.- srebrny medal mistrzostw Europy
- Jurij KRYMARENKO: 2005r. – mistrz świata

a także niezawodnych naszych skoczków:

- Aleksander WALERIAŃCZYK
- Michał BIENIEK
- Grzegorz SPOSÓB
- Robert WOLSKI
- Sylwester BEDNAREK

Tydzień przed pierwszym dniem jesieni czyli 17 września, Szczecin zaprasza wszystkich na stadion im. Wiesława MANIAKA na pożegnanie lata, gdzie wystąpi około 100 lekkoatletów w 17 konkurencjach. W planach jest rozegranie biegu na 100 metrów w doborowej obsadzie, biegu na 400 m przez płotki z udziałem Anny JESIEŃ i Marka PLAWGO. Nie zabraknie także innych większych i tych mniejszych gwiazd lekkoatletyki z całego świata!

Podsumowując całościowo mityngi Pedro’s Cup można nawiązać do firmowego produktu Strauss Cafe Poland: TRZY W JEDNYM! Czekają nas trzy wielkie wydarzenia lekkoatletyczne pod jednym szyldem: Pedro’s Cup!


Podczas konferencji poruszono także sprawę Stadionu Narodowego, który na dzień dzisiejszy, będąc jeszcze w fazie projektu, nie będzie w pełni stadionem reprezentacyjnym! Dlaczego?

Budowa Stadionu Narodowego dla Polski jest czymś szczególnym a decydenci i projektanci zamykają sztywno ramy tworząc stadion piłkarski! Czy na pewno jest nam potrzebny tylko piłkarski Stadion Narodowy? Nie wszystkim jest to obojętne - dlatego powstał Społeczny Komitet na rzecz Budowy Stadionu Narodowego z Bieżnią, który wystosował petycję do:

- Komitetu Organizacyjnego Euro 2012, Premiera Donalda TUSKA
- Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, Ministra Mirosława DRZEWIECKIEGO
- Komisji Kultury Fizycznej i Sportu Sejmu RP, Przewodniczącej Elżbiety JAKUBIAK
- Narodowego Centrum Sportu, Prezesa Michała BOROWSKIEGO
- Firmy JSK Architekci, Zarządu JSK Architekci

Może uda się jeszcze wpłynąć na funkcjonalność projektu zgodnego z interesem społecznym i narodowym! Wiele osób prywatnych poparło już apel (www.takdlabiezni.pl) na rzecz budowy Stadionu Narodowego z bieżnią w Warszawie.

Konferencja przebiegająca w bardzo przyjaznej i swobodnej atmosferze zakończyła się rozmowami między uczestnikami a zaproszonymi gośćmi, co niejednokrotnie przyczyniło się nowych przemyśleń na temat "co dalej ze sportem w Polsce oraz co dalej z Polską"

Andrzej "HARCERZ" Liśniewski

Więcej informacji:
www.pedroscup.pl
www.takdlabiezni.plKomentarze czytelników - brakskomentuj materiał
Serwis internetowy EUROCALENDAR.INFO
post@eurocalendar.info, tel.kom.: 0512362174
Zalecana rozdzielczosc: 1024x768