Przeczytano: 195/21386 razy (od 2022-07-30)

Twoja ocena:brak

Do czterech razy sztuka w Parzęczewie
Autor: Maciej Krzyzanowski
Data : 2007-09-07

W niedzielę 26 sierpnia 2007 roku odbyła się czwarta edycja Półmaratonu Rekreacyjnego Puchatka na trasie Parzęczew – Leźnica Wielka – Parzęczew. Organizatorem biegu był Łódzki Okręgowy Związek Biegu na Orientację wraz z zaprzyjaźnionymi klubami i wolontariuszami. Bieg odbył się dzięki wsparciu Wójta Gminy Parzęczew.

Pierwsi uczestnicy zjawili się w Parzęczewie już w sobotni wieczór, niektórzy nawet pieszo z Ozorkowa. Organizatorzy zapewnili im nocleg na hali sportowej dzięki gościnności Gimnazjum. W niedzielę już od samego rana stolica naszej gminy została opanowana przez amatorów joggingu.

Rys.1 - start do IV Półmaratonu Puchatka

Zawodnicy wystartowali spod urzędu gminy punktualnie o godzinie jedenastej. Tradycyjnie sygnał do startu dał wójt Gminy Parzęczew Pan Ryszard Nowakowski. Najmłodszy uczestnik IV Półmaratonu Rekreacyjnego Puchatka miał skończone szesnaście lat. Był to mieszkaniec Parzęczewa Łukasz Wojcieszak. Z każdym rokiem w biegu bierze udział coraz więcej zawodników. W tym roku wystartowało 206 biegaczy i wszyscy pokonali cały dystans. Za trud i wysiłek włożony w ukończenie dystansu ponad 21 kilometrów każdy maratończyk uhonorowany został specjalnie wybitym na tę okazję medalem oraz pamiątkową koszulką.

Rys.2 - na trasie biegu....

Na trasie zawodnicy mogli ugasić pragnienie oraz wzmocnić się cukrem i bananami na wszystkich sześciu punktach żywieniowych ustawionych co trzy kilometry. Dodatkową mobilizacją dla biegaczy był gorący i serdeczny doping mieszkańców okolicznych miejscowości.

Pierwszy na mecie pojawił się Jan Marian Wróblewski z Aleksandrowa Łódzkiego (czas: 1:17:13), drugi był Ryszard Płochocki ze Skalmierzyc (czas: 1:20:13), trzecie miejsce zajął Bartłomiej Kochanowski z Łodzi (czas: 1:20:42). Najszybszymi kobietami były Karolina Rakieć z Kalisza (czas: 1:23:33), Katarzyna Panejko – Wanat z Warszawy (czas: 1:26:39) oraz Dominika Stawczyk z Łodzi (czas: 1:35:15).

Rys.3 - punkty odżywcze...

W rywalizacji biegaczy z Gminy Parzęczew najszybszy okazał się Stanisław Mielimonka (czas: 1:37:51). W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął klub: Entre.pl Team Magdalenka, na drugiej pozycji uplasował się klub: Supermaraton Kalisz, na trzeciej: klub: KB Arturówek Łódź. Natomiast puchar przeciętniaka trafił w ręce Jerzego Siemiątkowskiego.

Po biegu zawodnicy i kibice mogli posilić się w miasteczku biegowym zorganizowanym nad zalewem. W każdym momencie w trakcie zawodów pomocą służyła energiczna ponad czterdziestoosobowa brygada wolontariuszy ubranych w charakterystyczne żółte koszulki. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji Półmaraton Rekreacyjny Puchatka stał się atrakcyjnym pożegnaniem wakacji w Parzęczewie.

Rys.4 - nasze piękne triumfatorki !!!

Atmosfera jak zwykle była wspaniała. Nie zawiodła pogoda i entuzjazm organizatorów, co znalazło już swoje odzwierciedlenie w pozytywnych opiniach biegaczy na wielu forach internetowych.

Do zobaczenia 24 sierpnia 2008 r. na piątej, jubileuszowej edycji.