Twoja ocena:brak

Rekord frekwencji w Półmaratonie Żywieckim
Autor: Mirosław Dziergas
Data : 2006-04-03

Na starcie tegorocznego półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego o puchar starosty żywieckiego stanęła rekordowa ilość 421 zawodników z Polski, Ukrainy, Włoch i Słowacji.

Na malowniczej ale trudnej trasie biegu od początku rywalizacja przebiegała pod dyktando zawodników z Ukrainy i Polski. Ostatecznie bieg z czasem 1:10:28 wygrał Ukrainiec Taras Salo wyprzedzając Damiana Zawieruchę z Rybnika oraz kolejnego ukraińskiego zawodnika Victora Starodubstseva. Wśród kobiet zwyciężyła Patrycja Włodarczyk z czasem 1:27:33 przed Ewą Fliegert i Mirellą Zięciną.

Swoją kategorię mieli także samorządowcy. Zwyciężył Borys Budka przed Marianem Bukowczanem i Mirosławem Dziergasem. Najlepszymi zawodnikami powiatu żywieckiego zostali: wśród mężczyzn Witold Bulik przed Bartłomiejem Nikielem i Mirosławem Dziergasem, a wśród kobiet: Beata Kantyka przed Krystyną Fijak i Bogusławą Dziergas.

Rywalizację wśród mieszkańców Żywca wygrali Mirosław Dziergas i Krystyna Fijak. Wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki a także wzięli udział w losowaniu nagród niespodzianek. Bieg zorganizowany został przez wydział turystyki, kultury, sportu i promocji powiatu Starostwa Powiatowego w Żywcu przy pomocy żywieckiego MOSiRu oraz Liceum im Kopernika i Powiatowego Zarządu Dróg. Półmaraton otworzył cykl biegów Grand Prix Beskidów Złota 50 tka.

Kolejnym będzie Bieg Dudka 27 maja w Radziechowych, na który już teraz wraz z komandorem biegu Edwardem Dudkiem serdecznie zapraszamy.