Sprawozdanie z X Biegu pamięci Józefa Niekrasza
Autor: Arkadiusz Kozak
Data : 2006-03-13

W dniu 11. 03. 2006. odbył się X Bieg pamięci Józefa Niekrasza (założyciela
i pierwszego prezesa Klubu Biegacza „Przylesie” Koszalin). Długość trasy
wynosiła ok. 5 km i wiodła duktami oraz alejkami na Góry Chełmskiej. Do startu stanęło 28 zawodników, którzy rywalizowali na zaśnieżonej trasie przy lekko padającym śniegu.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Arkadiusz Kozak (JW. 12 23 Koszalin) przed Ryszrdem Zaborskim (Orkiestra Sił Powietrznych) i Krzysztofem Musiałem (JW 12 23). W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Irena Samoił-Kowalska (TKKF RUN 42 Bobolice), drugie Grażyna Sikorska (TKKF RUN 42 Bobolice), a trzecie Joanna konkol ze Sławska. W kategorii niepełnosprawnych zwyciężył Jan Bamburak (TKKF RUN 42 Bobolice), przed Andrzejem Markowskim TKKF Koszalin i Józefem Buczyńskim z Białogardu.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy udali się do Klubu Osiedlowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie”, gdzie spożyli ciepły posiłek. Następnie odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień i nagród.

Po oficjalnym zakończeniu uczestnicy mogli podyskutować częstując się ciastem, popijając herbatę lub kawę. Organizacja takich imprez jest okazją do integracji środowiska osób uprawiających bieg (najprostsza forma rekreacji ruchowej)