Twoja ocena:brak

Mistrzostwa Swiata Weteranow w Biegach Gorskich
Autor: Andrzej Puchacz
Data : 09-26

5 medali zdobyli polscy biegacze w Mistrzostwach Swiata Weteranów w Biegach Górskich, które odbyły się 22 września w Ustroniu,w Beskidzie Sląskim. Na trasie długości 7,6 km, o przewyższeniu + 600 - 100 m rywalizowało 500 biegaczy z 12 krajów (253 cudzoziemców). Złoty medal w kategorii kobiet ponad 60 lat zdobyła Irma Tomczak (WKB Piast Wrocław) oraz Bloesław Mroziński (TRS Siła Ustroń) w kategorii ponad 70 lat. Srebrny medal w kategorii 55-59 lat zdobyła Krystyna Turowska (Jelenia Góra), a brązowy w kategorii 55-59 lat Henryk Załęski (WKB Piast) oraz Marian jakubowski (Bazalt Gracze) w kategorii 40-44 lata. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Szkocja 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe, przed Czechami - 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe oraz Polską - 2złote, 1 srebrny, 2 brązowe. Ogółem medale zdobywane były przez reprezentantów 11 krajów. Był to chyba jedyny bieg w historii biegów masowych, w którym każda kategoria startowała osobno, w odstępach czasowych.