Twoja ocena:brak

21 Bieg Sylwestrowy w Łodzi
Autor: Michał Biernat
Data : 2006-01-03

Już po raz dwudziesty pierwszy łodzianie oraz licznie przybyli z innych zakątków Polski goście mieli okazję pożegnać na sportowo mijający rok, na zasypanej śniegiem i dosyć trudnej trasie liczącej ok. 9 km., uczestnicząc w XXI Biegu Sylwestrowym w Arturówku pośród pięknej przyrody Lasów Łagiewnickich.

Organizatorzy, przygotowali dla amatorów biegania trzy dystanse w trzech kategoriach: Bieg Open, Bieg dla dzieci i młodzieży oraz Bieg dla Vipów.

Do biegu głównego stanęło ponad 224 a ukończyło 160 zawodników. Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła zeszłoroczna zwyciężczyni Edyta Lewandowska z Rudzkiego KS. Wśród mężczyzn po emocjonującym finiszu zwyciężył Artur Błasiński z klubu Radomiak. Wysiłek zawodników po przebyciu całego dystansu został nagrodzony dużymi brawami kilkuset kibiców.

Dodatkową atrakcją XXI Biegu Sylwestrowego był udział VIPów, którzy wystartowali na dystansie 800 m. Na starcie nie zabrakło znakomitych sportowców i olimpijczyków: Mirosława Żerkowskiego, Artura Partyki, Zygfryda Kuchty, Kazimierza Marandy.

Bieg Sylwestrowy z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród zawodników, którzy przed sylwestrową zabawą chcą w sposób aktywny pożegnać stary rok. Zapraszamy do udziału już za rok w Biegu Sylwestrowym !!!